Nedeľa, 25. júla, 2021Meniny má Jakub, Timur

Djokovič si proti Nadalovi verí aj na antuke

Novak Djokovič (Autor: SITA/AP)
SITA|25. apr 2011 o 19:07

Podľa Novaka Djokoviča Rafael Nadal svojou skvelou výkonnosťou motivuje aj ostatných špičkových svetových tenistov.

BELEHRAD. Srbský tenista Novak Djokovič verí, že Rafaela Nadala môže ohroziť aj na Španielovom najobľúbenejšom povrchu.

"Nadal je najlepší na svete a dominantný na antuke, ale v tejto sezóne proti nemu hrám s väčšou sebadôverou," upozornil zverenec Mariána Vajdu pred svojím vstupom do turnaja ATP Serbia Open v Belehrade.

Dvadsaťtriročný rodák zo srbskej metropoly Djokovič zdolal lídra renkingu Nadala v roku 2011 už dva razy, a to vo finále na tvrdom povrchu v Indian Wells i Miami.

"Nadal stvára neuveriteľné veci - každý rok zlepšuje svoje výkony na antuke, hoci si mnohí myslia, že to už ani nie je možné. S takým prístupom však tlačí aj ostatných hráčov pokúšať sa ísť nahor. Motivuje to mňa, Rogera Federera i ďalších," vyhlásil Djokovič, ktorý v Belehrade vstúpi do antukovej časti sezóny po tom, ako zrušil svoj štart v Monte Carle pre problémy s kolenom.

"Nole" Djokovič má v tejto sezóne zápasovú bilanciu vo dvojhre 27:0 vrátane Hopmanovho pohára. Nadal v roku 2011 na sypkom podklade už získal tituly v spomenutom Monte Carle i Barcelone. Nadal vedie nad Djokovičom v bilancii zo vzájomných duelov "len" 16:9, ale na antuke 9:0.

Súvisiace články