Nedeľa, 13. júna, 2021Meniny má Anton

Djokovič prešiel cez Federera, Ferrer cez Nadala

Roger Federer v zápase s Novakom Djokovičom. (Autor: SITA/AP)
SITA|2. nov 2013 o 17:16

Tri sety sa hrali 121 minút. Vo finále v Paríži si zahrajú Djokovič a Ferrer.

PARÍŽ. Srbský tenista Novak Djokovič zvíťazil v úvodnom sobotňajšom zápase semifinále dvojhry na turnaji ATP World Tour Masters v Paríži-Bercy nad ďalším bývalým lídrom svetového rebríčka Rogerom Federerom zo Švajčiarska za 121 minút 4:6, 6:3, 6:2.

Už je známe, že budú hrať v rovnakej základnej skupine na budúcotýždňovom koncoročnom výberovom šampionáte ATP World Tour Finals v Londýne.

V španielskom semifinále bol David Ferrer nad sily svetovej jednotky Rafaela Nadala.

Nadal bude mať možnosť na odplatu na budúcotýždňovom šampionáte ATP v Londýne.

Dvojhra - semifinále:

Novak Djokovič (Srb.-2) - Roger Federer (Švaj.-5) 4:6, 6:3, 6:2 za 121 minút

David Ferrer (3-Šp.) - Rafael Nadal (1-Šp.) 6:3, 7:5

Výsledok sobotňajšieho žrebu zloženia základných skupín dvojhry na koncoročnom výberovom šampionáte v Londýne (4. - 11. novembra, celková dotácia 6 miliónov USD, tvrdý povrch v hale O2 Arena):

A-skupina:

Rafael Nadal (Šp.)

David Ferrer (Šp.)

Tomáš Berdych (ČR)

Stanislas Wawrinka (Švaj.)

B-skupina:

Novak Djokovič (Srb.)

Juan Martín Del Potro (Arg.)

Roger Federer (Švaj.)

Richard Gasquet (Fr.)

Pondelňajší program:

Štvorhra / A-skupina:

Aisam-Ul-Haq Qureshi, Jean-Julien Rojer (Pak./Hol.-5) - Mariusz Fyrstenberg, Marcin Matkowski (Poľ.-8) / 13.00 h SEČ

Dvojhra / A-skupina:

Tomáš Berdych (ČR-6) - Stanislas Wawrinka (Švaj.-7) / nie pred 15.00 h SEČ

Štvorhra / B-skupina:

Marcel Granollers-Pujol, Marc López (Šp.-3) - David Marrero, Fernando Verdasco (Šp.-6) / 19.00 h SEČ

Dvojhra / B-skupina:

Juan Martín Del Potro (Arg.-4) - Richard Gasquet (Fr.-8) / nie pred 21.00 h SEČ

Utorňajší program:

Štvorhra / B-skupina:

Alexander Peya, Bruno Soares (Rak./Braz.-2) -Leander Paes, Radek Štěpánek (India/ČR-7) / 13.00 h SEČ

Dvojhra / A-skupina:

Rafael Nadal (Šp.-1) - David Ferrer (Šp.-3) / nie pred 15.00 h SEČ

Štvorhra / A-skupina:

Bob Bryan, Mike Bryan (USA-1) - Ivan Dodig, Marcelo Melo (Chor./Braz.-4) / 19.00 h SEČ

Dvojhra / B-skupina:

Novak Djokovič (Srb.-2) - Roger Federer (Švaj.-5) / nie pred 21.00 h SEČ

Súvisiace články