Pondelok, 25. októbra, 2021Meniny má Aurel

Djokovič pred štartom v Monte Carle: Kým je Rafa na okruhu, na antuke nemá konkurenciu

Novak Djokovič. (Autor: Charles Trainor Jr. TASR/AP)
SITA|15. apr 2019 o 15:18

Začína sa antukové sezóna.

MONTE CARLO. Na najlepších tenistov čaká tento týždeň prvá vážnejšia previerka antukovej časti sezóny. Podujatie v monackom Monte Carle patrí medzi prestížne podujatia z kategórie Masters 1000.

Počas uplynulých 14 edícii sa z triumfu tešilo iba trio tenistov. "Kráľ antuky" Rafael Nadal zo Španielska je rekordérom turnaja s 11 titulmi a zároveň aj úradujúcim šampiónom z vlaňajška.

Srb Novak Djokovič dvíhal víťaznú trofej nad hlavu v rokoch 2013 a 2015. V roku 2014 videli diváci čisto švajčiarske finále, v ktorom uspel Stan Wawrinka nad slávnejším krajanom Rogerom Federerom.

Nadal môže byť rekordérom turnaja

Práve Djokovič pred štartom tohtoročnej edície turnaja pasuje za najväčšieho favorita Nadala.

"Rafa je vždy najhorúcejším kandidátom na zisk trofeje, ak sa hrá na antuke a nezmení sa to, kým bude v tenisovom kolotoči. Keď mu to zdravie dovolí, je medzi nami najlepším tenistom na najpomalšom povrchu," uviedol Djokovič, cituje ho portál atptour.com.

Pribúdajúce roky na konte Španiela mu každoročne stenčujú jeho súťažný kalendár, turnaj v monackom kniežatstve však nevynechal od roku 2005, keď sa tešil z prvého triumfu. Ak uspeje aj tento rok, stane sa historicky prvým tenistom s 12 titulmi z jedného podujatia.

Na antuke chce zabudnúť na marcovú smolu

Zoznam možných víťazov v prípade Nadalovho zlyhania obsahuje niekoľko mien, ktoré už v minulosti dokázali uspieť na významných antukových turnajoch.

"Po Rafovi je to celkom otvorené. Alexandrovi Zverevovi sa v uplynulých rokoch na antuke darilo, Dominic Thiem sa vlani dostal v Paríži do finále," skonštatoval Djokovič. Srbský tenista bude chcieť v Monaku zabudnúť na nepresvedčivé výkony z "hardových" turnajov v Indian Wells a Miami, kde v marci zvíťazil iba v troch stretnutiach.

"Je to skrátka šport. Bol som sklamaný, že som nedokázal nadviazať na triumf v Melbourne. Stále sa však snažím zostať pozitívny, veď na ďalších turnajoch som sa v uplynulých 12 mesiacoch dostal do záverečných kôl. Práve to ma musí nakopnúť pred antukovou časťou sezóny," dodal Novak Djokovič.

Súvisiace články