Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Djokovič o prekvapení Kruničovej: Možno sa stanem jej maskotom

Aleksandra Krunič po víťazstve nad Češkou Kvitovou. (Autor: SITA/AP)
SITA|Publikované 31. aug 2014 o 13:31

Jedinou komplikáciou mohlo byť, že keď máte všetko, strácate časť motivácie, povedala srbská kvalifikantka.

NEW YORK. Srbská tenistka Aleksandra Kruničová, v sobotu šokujúca premožiteľka dvojnásobnej wimbledonskej šampiónky Petry Kvitovej z Česka v 3. kole US Open, nehovorí o dievčatku zo skromných pomerov, ktoré sa cez problémy so zabezpečením zdrojov na prípravu a cestovanie napokon predralo na svetovú scénu.

"Nikdy som sa neborila s núdzou. Vždy som mala sponzora. Je to dlhoročný kamarát môjho otca Siniša Bogičev. Podporuje ma od mojich 14 rokov a musím zdôrazniť, že som vždy mala všetko, čo som potrebovala. Jedinou komplikáciou teda mohlo byť, že keď máte všetko, potom strácate časť motivácie. Myslím si však, že som som to zvládla veľmi dobre," povedala webu Tennis World 21-ročná Kruničová.

Teraz 145. hráčka renkingu sa vyšvihla už na 91. priečku.

Spomína na Bratislavu

Osemfinálová súperka Bielorusky Viktorie Azarenkovej nezabúda na bratislavský tenisový zázrak z apríla 2011, keď v rozhodujúcej štvorhre s Jankovičovou v rámci fedcupového play-off o elitnú osmičku prekonali Danielu Hantuchovú a Magdalénu Rybárikovú z manka 2:6, 1:5 a dvoch mečbalov: "Boli to najsilnejšie emócie, aké som dosiaľ na kurte pocítila."

Odchovankyňa Spartaka Moskva v Sokoľnikách v ruskej metropole Kruničová pri čelení záujmu médií dala k dobru aj jednu čerstvú zábavnú príhodu s Novakom Djokovičom:

"Musela som ho vyhodiť z uzavretej miestnosti pri posilňovni, keď som sa pripravovala na zápas s Madison Keysovou a bola som v opatere fyzioterapeuta. Dnes sme sa na tom zasmiali a Novak ma vyzval, aby som ho pravidelne takto posielala do čerta, ak mi to pomôže víťaziť."

Djokovič to bral s humorom

Djokovič to neskôr so smiechom potvrdil: "Je tam šesť miestností a ja som si teraz zámerne nechal otvorené dvere, ak by znova chcela využiť rovnakú a poslať ma z nej kade ľahšie. Možno sa stanem jej maskotom."

Kruničová len druhý raz štartuje v hlavnej súťaži na veľkej štvorke. Vlani ako kvalifikantka prehrala v New Yorku už v 1. kole s domácou CoCo Vandeweghovou.

Autor: SITA

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.