Djokovič podstúpil operáciu vo Švajčiarsku, tvrdí tamojší denník Blick

Novak Djokovič na Australian Open 2018 skončil v osemfinále. (Autor: TASR/AP)
SITA|2. feb 2018 o 18:13

Srba trápi lakeť dominantnej pravej ruky.

BELEHRAD. Srbský tenista Novak Djokovič podstúpil operáciu vo švajčiarskom Muttenzi, tvrdí tamojší denník Blick, a to počnúc titulkom. Noviny priniesli fotografiu zo štvrtka, na ktorej je Djokovič na miestnej klinike a spod bundy mu vystupuje obviazaná dlaň.

"Videl som ho len v televízii počas Australian Open a už tam mal obviazanú pravú ruku," citoval Blick nemenovaného šéflekára príslušného zdravotníckeho zariadenia, pripomenul zachovávanie medicínskeho tajomstva a dodal, že Srb mal v Melbourne iba kompresný návlek, nie obväz.

Rovnaký zdroj s odvolaním sa na špecializovaný web talianskeho publicistu Ubalda Scanagattu uviedol, že diagnostikovaným problémom bol nepatrný odštiepok kosti.

Djokovič zamieril tento týždeň do Prahy, aby si u profesora Pavla Kolářa dal vyšetriť dlhodobo problémový lakeť dominantnej ruky. Vylúčiť sa nedá ani chirurgický zákrok, hlásil srbský portál Danas, informáciu zdieľal napríklad web Tennis-Arena.cz.

Niekdajší líder svetového rebríčka ATP vo dvojhre Djokovič absentoval v súťažnom dianí od júlového Wimbledonu až do januárových melbournských Australian Open, ale po osemfinálovej prehre 6:7 (4), 5:7, 6:7 (3) s Čchung Hje-on z Kórejskej republiky sa posťažoval na pretrvávajúci diskomfort.

Nachádzate sa tu: