Nedeľa, 20. júna, 2021Meniny má Valéria

Djokovič a Vajda zostávajú spolu

(Autor: TASR)
SITA|2. okt 2013 o 13:44

Marián Vajda trénuje srbského tenistu od júna 2006, po piatich rokoch ho priviedol na vrchol. Podľa Dominika Hrbatého sú obaja na seba zvyknutí, slovenský kouč je pre hráča nenahraditeľný.

BRATISLAVA. „Marián Vajda je prvý muž môjho tímu. Tak to bolo a tak to bude naďalej,“ cituje srbský portál kurir.rs prvého tenistu sveta Novaka Djokoviča.

Vo francúzskom denníku L'Equipe sa včera objavila správa o možnom rozchode svetovej jednotky so slovenským trénerom a rýchlo sa doniesla aj do Pekingu, kde Djokovič na turnaji pod Vajdovým vedením obhajuje vlaňajšie prvenstvo.

Vemič by rád videl Fibaka

Špekulácie pomáhal rozvíriť bývalý Djokovičov sparingpartner Dušan Vemič, ktorý už nie je v jeho tíme.

„Novak urobí zmenu, keď to uzná za vhodné,“ povedal Vemič pre L'Equipe. „Som presvedčený, že budúca sezóna bude jeho. Už na tom pracuje.“

Podľa Vemiča Djokovič po US Open trénoval s Poliakom Wojtekom Fibakom, ktorý bol už v New Yorku s jeho tímom.

Djokovič vyhral v tejto sezóne z grandslamových turnajov Australian Open, na Roland Garros sa dostal do semifinále, kým vo finále Wimbledonu podľahol Britovi Andymu Murraymu a na US Open Španielovi Rafaelovi Nadalovi. Práve Nadal ho na konci roka môže zosadiť z trónu. V prípade, že španielsky ľavák postúpi v Pekingu do finále, stane sa tak už tento týždeň.

Djokovič: Môj druhý otec

Vajda spolupracuje s Djokovičom od júna 2006, keď bol srbský tenista na 40. mieste ATP. Priviedol ho na trón aj k šiestim grandslamovým titulom.

Novak v roku 2009 skúšal experiment s dvoma trénermi, k Vajdovi angažoval Američana Todda Martina. Po pol roku zistil, že to nebol dobrý ťah a odvtedy už naplno dôveruje slovenskému koučovi. Po triumfe vo Wimbledone 2011 sa rodák z Belehradu stal svetovou jednotkou.

Pri vlaňajšej exhibícii v Bratislave sa Djokovič vyjadril, že Vajda mu je viac ako len tréner. „Je to môj druhý otec,“ zdôraznil.

Hrbatý chýrom neverí

Šumy o možnom rozchode Djokoviča s Vajdom zaskočili Dominika Hrbatého.

„Neverím tomu,“ povedal bývalý daviscupový reprezentant. „Sú na seba zvyknutí, Maroš je pre Noleho priam nenahraditeľný. Bol som s nimi v New Yorku a všetko fungovalo ako predtým.“

Marián Vajda v stredu nereagoval na esemesky.

Súvisiace články