Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Diváci v televízii neuvidia opakované ofsajdy, UEFA to zakázala

Hráči West Bromwichu zhodne ukazujú, že prihrávka na súpera išla do ofsajdu. (Autor: SITA/AP)
Ján Mikula, SITA|Publikované 19. nov 2014 o 11:44

Je to nezmysel. Nevysielame predsa pre pánov z UEFA, ale pre divákov, vraví o novinke známy český komentátor Jaromír Bosák.

Agentúrnu správu sme o 19:37 nahradili autorským textom.

BRATISLAVA. Futbaloví fanúšikovia si nebudú môcť pri sledovaní zápasov kvalifikácie o postup na majstrovstvá Európy 2016 do Francúzska pozrieť opakované zábery pri sporných situáciách.

Európska futbalová únia (UEFA) zakázala televíznym spoločnostiam opakovať ofsajdové situácie. Televízie nesmú ani maľovať čiaru pomáhajúcu označiť postavenie hráčov.

Je to krok späť

„Je to pre mňa najprekvapujúcejšia športová správa v roku,“ povedal komentátor RTVS Marcel Merčiak. „Je to totálny krok späť a funkcionári najvyššej európskej futbalovej organizácie sa zhodili pred kritikmi.“

„Nie je to prvá hlúposť, ktorú hlavy v UEFA vymysleli,“ uviedol podľa iSport.cz komentátor Českej televízie Jaromír Bosák.

„Nevysielame predsa pre pánov z UEFA, ale pre divákov. Spornú situáciu nemôžete ani komentovať, pretože sa nedá znova ukázať. Je to trocha cenzúra,“ doplnil.

Krytie chýb rozhodcov

Za nešťastný krok to považuje aj bývalý brankár Slovana a československej reprezentácie Alexander Vencel starší.

„Je to zahladzovanie chybných verdiktov rozhodcov. Nesmie sa vidieť, ako zlyhali a tým sa stávajú ešte nedotknuteľnejšími. Keď sa môže viackrát zopakovať akcia, po ktorej nasleduje gól, nechápem, prečo sa nemôže taká, po ktorej gól neplatil alebo nemal platiť,“ hovorí.

„Opakuje sa akcia, po ktorej gól nepadol pre zlé zakončenie hráča. Chybu hráča možno opakovať, rozhodcu nie. Nešťastné rozhodnutie pre futbal,“ dodal Vencel.

Podľa iného nariadenia sa na obrazovkách pri prenosoch z kvalifikačných stretnutí nesmú objaviť ani zábery, ktoré poškodzujú UEFA, zobrazujú rasizmus či násilie na usporiadateľoch.

Tieto obmedzenia platia aj v Lige majstrov a Európskej lige.

Autor: Ján Mikula, SITA

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.