Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Diňa: Stý gól si pamätám ako dnes

Ocenení bombardéri. Sprava R. Semeník, P. Diňa, P. Herda a J. Strausz. (Autor: tasr)
Sportnet|Publikované 1. apr 2015 o 22:00

Aj on si v Žiline prevzal plaketu Klubu ligových kanonierov.

Utorok bol v Žiline futbalový nielen večer na trávniku v prípravnom stretnutí Slovensko – Česká republika, ale aj pár hodín pred úvodným hvizdom.

ŽILINA/SNINA. Štvorica bývalých vyše stogólových strelcov Róbert Semeník, Ján Strausz, Peter Herda a Pavol Diňa prevzala plakety Klubu ligových kanonierov z rúk prezidenta Únie ligových klubov (ÚLK) Ivana Kozáka a prezidenta Slovenského futbalového zväzu (SFZ) Jána Kováčika.

Jubilejný stý Humennému

Päťdesiatjedenročný odchovanec sninského futbalu Pavol Diňa je stále spätý zo zeleným trávnikom. Ešte len pred niečo vyše rokom síce zavesil kopačky na klinec, ale futbal miluje stále.

Aktuálne je trénerom OFK Agrifop Stakčín, lídra piatej ligy (skupina Vihorlatsko – Dukelská) a blízko k futbalovému dianiu má aj v rodnej Snine, keďže je správcom futbalového štadióna, domovského stánku MFK Snina, klubu, ktorý je aktuálne v tabuľke tretej ligy Východ na druhom mieste.

Aj Pavol Diňa má samozrejme zo svojej aktívnej kariéry veľa zážitkov. Zo Sniny prišiel do Chemlonu Humenné, odkiaľ šiel vojenčiť pod banskobystrický Urpín. A tam si hneď v prvom zápase najvyššej súťaže otvoril aj strelecký účet, proti Trnave dvakrát skóroval.

Už ako skúsený kanonier došlo aj na jubilejný stý presný zásah. V drese Dunajskej Stredy práve proti Chemlonu Humenné...

„Zápas si pamätám ako včera. Najskôr som v 68. minúte nepremenil pokutový kop, lopta sa odrazila od brvna, v 86. minúte došlo na priamy kop z 30 metrov, obstrelil som múr a brankárovi Šantovi na šmykľavom teréne strelil svoj stý ligový gól. Radosť bola veľká, oslava tiež,“ zaspomínal Pavol Diňa.

Pavol Diňa má v Klube ligových kanonierov značku „131“. Presne toľko gólov v najvyšších súťažiach (ČSSR, ČSFR - 90; Slovensko - 41) nastrieľal – Banská Bystrica, Dunajská Streda, 1. FC Košice, Lok. Košice a Humenné.

„Gólov bolo dosť nohami, či pravou alebo ľavou. Zahrával som priame kopy i jedenástky. Napriek mojej menšej postave som sa však nevyhýbal ani vzdušným súbojom po štandardkách, možno 25 - 30 gólov som vsietil hlavičkou,“ dodal Pavol Diňa, ktorý je podľa ankiet najlepším sninským futbalistom všetkých čias a najslávnejším futbalistom B. Bystrice.

Autor: Sportnet

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.