Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Dimunova chvíľa prišla v okamihoch kritických pre košické mužstvo

Po góle na 2:0. Radosť Košičanov po premenenej penalte. (Autor: tasr)
Sportnet|Publikované 9. nov 2014 o 23:00

Košičania zdolali v zápase futbalovej Fortuna ligy silného súpera 2:0.

Vekom ešte dorastenec (v septembri mal 18 rokov) Milan Dimun bol na ligovom ihrisku iba druhýkrát v živote, iba niekoľko sekúnd a prakticky jeho prvý dotyk s loptou znamenal gólovú akciu košického mužstva. V pokutovom území Trenčanov ho fauloval kapitán hostí Kleščík a Ján Novák z jedenástky pečatil cenné víťazstvo MFK druhým gólom. Košičania tak zdolali v zápase futbalovej Fortuna ligy silného súpera 2:0.

KOŠICE. Dimunova chvíľa prišla v kritických okamihoch (v posledných domácich zápasoch) pre košické mužstvo, striedal Oumara Diabyho v 83. minúte...

„Mal som od trénera jednoduché pokyny. Mal som hrať jednoducho, vyhrávať osobné súboje, tak, aby sme to udržali, aby sme to dotiahli do víťazného konca. A vidíte, išiel som na jeden útočný výpad a hneď z toho bola penalta,“ usmieval sa po zápase člen reprezentačného tímu Slovenska do 19 rokov.

„Šingi mi to dobre posunul a protihráč ma stiahol rukami, takže penalta bola, nemohli proti nej protestovať.“

Nebol z toho síce prvý ligový gól v živote, ale aspoň „polgól“. A na takú definíciu nováčikovského príspevku v košickej kabíne ešte žiadnu taxu nemajú.

„To nie, ale že sa vraj platí aj za prvý rozhovor. Ešte neviem, aká je to čiastka, ale oni vám zúčtujú všetko,“ bral to košický odchovanec športovo. „Lebo som veľmi šťastný, že som aspoň takto pomohol mužstvu k víťazstvu.“

Najskôr musí nazbierať skúsenosti

Jeho ligový debut nebol taký slávny.

„Prvýkrát som hral za A tím MFK v Zlatých Moravciach posledných päť minút.“

Vybehol na pľac, keď bolo už 0:3... Zatiaľ je to len na pár minút, ale Milan Dimun verí, že jeho zápasová minutáž bude postupne stúpať.

„Ešte asi na to nie je čas, aby som nastupoval v základe, ale dúfam, že na ihrisko sa dostanem aj častejšie a postupne sa budem snažiť získať miesto v základnej zostave. Ešte však musím nazbierať skúsenosti a tie zbieram v druhej lige, v B mužstve. Najskôr musí byť kvalitná zimná príprava a potom možno príde môj čas,“ vraví mladý košický stredopoliar.

„Ale ja som taký univerzál, lebo zahrám všade... No dobre, tak som defenzívny záložník, alebo môžem byť aj stopér. Na post stopéra som išiel v Zlatých Moravciach, teraz proti Trenčínu som nastúpil na miesto defenzívneho záložníka.“

A tešil sa s mužstvom z prvého víťazstva od 27. septembra (vtedy Košičania vyhrali 2:0 v Banskej Bystrici). Oslava v kabíne bola obrovská.

„Jasné. Konečne sme to zvládli, lebo po reprezentačnej prestávke nám to nešlo. Konečne máme tri body. Mali sme určite viac šancí ako Trenčania, super, že sme vyhrali.“

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.