Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Diana Beňušková si tľapla s Rožňavou

Sportnet|Publikované 19. aug 2008 o 22:00

MARIÁN ŠPACAI, marian.spacaikorzar.skDiana Beňušková neostáva v košickej Cassovii. Basketbalová reprezentantka do 20 rokov však východ neopúšťa,

MARIÁN ŠPACAI, marian.spacaikorzar.sk

Diana Beňušková neostáva v košickej Cassovii. Basketbalová reprezentantka do 20 rokov však východ neopúšťa, len sa sťahuje do neďalekej Rožňavy.

KOŠICE. Košickej odchovankyni sa skončila v materskom klube zmluva a rozhodla sa uprednostniť pôsobenie v Gemeri.

Cassoviu prekvapila

"Rožňava prišla s dobrou ponukou. Zvažovala som ju, rozprávali sme o tom aj s rodičmi a rozhodli sme sa, že ju prijmem. Tento klub sa mi zdá sympatický, má svoje ciele aj do budúcna, a to zavážilo," prezradila mladá rozohrávačka, že v Rožňave vidí perspektívu. Pochopiteľne, pre Cassoviu je to strata, klub mal záujem udržať si nádejnú basketbalistku, dirigentku hry aj naďalej. "Boli prekvapení, že odchádzam. Rozprávala som sa však aj s trénerkou Hanesovou, mám s ňou dobré vzťahy a pochopila ma. Povedala, že ak je to moje rozhodnutie, nemám nič ľutovať. Som vďačná za to, čo mi pôsobenie v Cassovii dalo, ale už som potrebovala aj zmenu."

Chce sa učiť od skúsených

Čo teda Diana Beňušková od tej zmeny vlastne očakáva? "Najmä sa chcem niečomu novému priučiť. V tíme je totiž niekoľko skúsených hráčok, na mojom poste napríklad Barényiová. Tá už má niečo za sebou, takže to pre mňa bude veľká škola. Čakám aj nejaké lepšie umiestnenie. V minulom ročníku ako nováčik ukázali, že na to majú, tak dúfam, že sa podarí ambície naplniť. Už sa s Rožňavou aj pripravujem a zatiaľ som spokojná."

Rázne rokovania

Vo svojich 19 rokoch Beňušková už prišla do veku, keď by bolo potrebné stabilizovať svoju pozíciu v extralige. Svoje miesto na ihrisku si musí vybojovať a hrávať pravidelne, ak sa má zúročiť talent hráčky, ktorá v posledných rokoch nechýbala v mládežníckych reprezentačných družstvách. "Určite, že sa chcem v extralige presadiť. Rozmýšľala som, čo bude pre mňa najlepšie a vtedy prišla tá ponuka z Rožňavy. Mali o mňa veľký záujem, čo sa mi páčilo. Z ich strany boli rokovania rázne, povedali jasne, čo chcú, aj preto som sa s nimi dohodla," uviedla hráčka, ktorá bola na nedávnych majstrovstvách Európy B-divízie do 20 rokov ôsmou najlepšou na šampionáte v štatistike asistencií. Slovenky to však k postupu do A-divízie nedotiahli.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.