Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Diabols pribrzdili Alejovu

Sportnet|Publikované 28. nov 2003 o 23:00

Košice - V prvom ročníku Študenskej ligy sálového futbalu si zatiaľ najlepšie počínajú AFC Němcovej, ktorí ešte neokúsili trpkosť prehry a s

devätnástimi bodmi sú na čele tabuľky. Hneď za nimi je družstvo Alejovej, ktoré v poslednom stretnutí nečakane zakoplo s El Diabols, ktorému podľahlo vysoko 2:7. Podobne ako v predchádzajúcich kolách aj v ostatných dvoch sa strelci činili a zrodili sa štyri dvojciferné výsledky. O najvyššie víťazstvo sa postarali hráči KPDL, keď poslednému Status nastrieľali 16 gólov, čo po Donatuse, ktorého hráči dali v jednom stretnutí 23 je druhým najvyšším počtom v rozbehnutej súťaži.

Najbližší program dnes o 7.45 Attak team - Stava IP, zajtra o 8.30 Stava IP - Status, o 9.15 AFC Němcovej - KPDL, o 10.00 FK Sever - Alejova Wizards, o 10.45 Atletico - EL Diablos, o 11.30 Attak team - Donatus.

FK Sever - Status 14:4 (5:4) - V prvom polčase dokázali hráči Statusu držať krok s favoritom a do šatní odchádzali iba s jednogólovým mankom. Po zmene strán sa však ukázal herné kvalita hostiteľov, ktorí rýchlymi gólmi zlomili odpor húževnatého súpera a ten sa už nedokázal vschopiť a streliť čo i jeden gól. Góly: Ujlaky 5, Ilyko,Jančík po 3, Jutka 2, Kubačka - Šidlovský 2, Koba, Jacko.

Stava IP - KPDL 13:4 (4:1) - Aj v tomto stretnutí potvrdili hráči Stavy zlepšujúcu sa formu a bez väčších problémov dosiahli dvojciferné víťazstvo. Hrala sa obojstranne útočne, pričom o góly zväčša padali do siete družstva Kolenných pásov. Góly: Papcún 5, Maťašovský 3, Mi. Starec, Ma. Starec, Glovňa, Demeter - Hromjak, R. Veselý, Štefánik.

AFC Němcovej - EL Diablos 3:1 (2:0) - Vo vyrovnanom zápase rozhodovalo premieňanie šancí a v tejto činnosti boli lepší hráči AFC. Už do prestávky si získali dvojgólové vedenie, ktoré v druhom umnou hrou dokázali udržať. Diablos sa gólom Kozára vrátili do stretnutia, mali niekoľko dobrých príležitosti na vyrovnanie, avšak gól nedali a v poslednej minúte inkasovali tretí. Góly: Mudy, Dubecký, Dul - Kozár.

Alejova - Donatus 6:4 (4:2) - Piate víťazstvo v doterajšom priebehu získali hráči Alejovej, ktorí počas celého stretnutia diktovali tempo hry. Súper sa snažil bojoval zo všetkých síl, avšak v koncovke jeho hráči nemali až toľko pokoja, čo sa im nakoniec vypomstilo. Góly: Bandura 2, Macej, Štecák, Šerfozo, Michalič - Štofa 2, Šoltés, Firkaľ.

Attak team - Atletico 13:1 (5:1) - Predposledný celok tabuľky pôsobil odovzdaným dojmom, čo s chuťou hrajúci súper dokonale využil, dobre strieľal a vylepšil si skóre. Góly: Katona 6 Adamkovič 4, Jozefek 2, Galeštok - Tóth.

KPDL - Status 16:3 (8:1) - Kým v predchádzajúcom zápase prehrali Kolenné pásy dvojciferným výsledkom v tomto si chuti zastrieľali a Statusu doslova zmietli z palubovky. Ten zatiaľ hľadá vhodnú zostavu i herný štýl. O tom, že sa mu to nedarí svedčí postavenie v tabuľke i počet inkasovaných gólov. Góly: Štefánik, Hromek po 4, Ľ. Veselý, 3, R. Veselý, Kyseľ po 2, Porvažník - Mráz 3.

FK Sever - AFC Němcovej 2:3 (1:2) - Líder tabuľky sa poriadne zapotil v súboji so Severom, ktorého hráči ho dlho držali v napätí. Až nečakane vyrovnaný priebeh malo toto stretnutie, v ktorom nakoniec rozhodla pohotovejšia koncovka AFC. Góly: Jančík, Ujlaky - Dul 2, Turzák.

EL Diablos - Alejova Wizards 7:2 (2:2) - Po vyrovnanom prvom polčase sa v druhom zrodilo prekvapenie, keď favorit v obrane urobil niekoľko chýb, ktoré súper dokonale využil. Hráči Aslejovej v snahe streliť rýchlo gól otvorili obranu a súper z rýchlych protiútokov ich päťkrát potrestal. Góly: Figura 3, Miženko 2,Kozár, Tačár - Hrabčák, Bandura.