Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Deviate defilé s desiatimi novicmi

Sportnet|Publikované 9. dec 2005 o 23:00

Stropkov - Dnes podvečer panovala slávnostná nálada kultúrnom dome v Stropkove, kde sa stretli treťoligoví hráči, tréneri, ale aj ďalší hostia či

bývalý hráči stropkovského klubu. Ten si v tomto roku pripomína 85. výročie založenia a tak Jedenástka VsFZ zapadla do osláv krásneho jubilea. Deviatu slávnostnú kapitolu spoločenskej slávnosti, ktorá patrila predovšetkým najlepším futbalistom nášho regiónu si zapísala Jedenástka VsFZ. Medzi čestnými hosťami tejto milej udalosti nechýbal minister dopravy Pavol Prokopovič, prezident Slovenského futbalového zväzu František Laurinec, predseda komisie delegátov Jozef Choholouš, ako aj ďalší predstavitelia politického, kultúrneho a športového života.

Moderátorskú rolu zobral na seba skúsený Karol Polák, ktorý postupne na pódium pozval tým najlepších treťoligových hráčov. Ako prvý vystúpil brankár Štefánik spoločne s trojicou obrancov. Hodnotné ceny od sponzorov im odovzdal najlepší slovenský rozhodca Ľuboš Micheľ. Ďalšej štvorici stredopoliarov odovzdával ceny bývalý hráč Tesly Pavol Gostič. Ako posledná skupina ocenených hráčov sa divákom v sále predstavila dvojica útočníkov, ktorú dopĺňal piaty stredopoliar. Organizátori zostali verný tradícii pri odovzdávaní cien a vecné ceny si prevzali od Ľuboš Reitera, v súčasnosti hráča Chicago Fire v USA. Z minuloročnej jedenástky, ktorú sme spoznali v januári tohto roka v Prešove si udržal miesto aj teraz Jozef Tirer zo Stopkova. Aj to svedčí o tom, že hráči sa snažili počas roka podávať čo najlepšie výkony, ktorými by upútali treťoligových trénerov. Najpočetnejšie zastúpenie mal vedúci celok III. ligy Stropkov - tromi hráčmi, po dvoch Trebišov a Stará Ľubovňa. Najlepším treťoligovým futbalistom nášho regiónu sa s 18 hlasmi stal Ľuboš Pagor.

Ako už tradične ocenenie si odniesli aj úspešní tréneri, ktorí na svojich hlasovacích lístkoch uviedli správe mená deviatich hráčov z tohtoročnej jedenástky. Im odovzdal cenu okrem iných aj bývalý československý a slovenský reprezentant Ľubomír Moravčík.

Jedenástka roka VsFZ 2005

Štefánik

(Giraltovce)

ČernejVeselýMajný

(Trebišov)(Stropkov)St. Ľubovňa)

CapkoŽupaTirerJanečkaLupták

(Trebišov)(V. Šariš)(Stropkov)(Sp. N.

Ves)(Sabinov)

AndrejkoPagor

(Stropkov)(St. Ľubovňa)

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.