Sobota, 12. júna, 2021Meniny má Zlatko

Devätnástka hrá o postup na európsky šampionát

Sportnet|19. máj 2004 o 00:00

BRATISLAVA - Slovenská futbalová reprezentácia do 19 rokov je posledným výberom SR so šancou postúpiť na majstrovstvá Európy. Zverenci trénera Ivana Hucka (asistenti J. Jarábek, J. Oravec, A. Vencel st.) budú o miestenku medzi elitou bojovať doma v ...

BRATISLAVA - Slovenská futbalová reprezentácia do 19 rokov je posledným výberom SR so šancou postúpiť na majstrovstvá Európy. Zverenci trénera Ivana Hucka (asistenti J. Jarábek, J. Oravec, A. Vencel st.) budú o miestenku medzi elitou bojovať doma v 3. skupine II. fázy kvalifikácie oddnes do nedele 23. mája. Súpermi sú Portugalsko, Arménsko a Nemecko, postupuje víťaz. "Cieľom je postup, aj keď to nebude ľahké. O sile Portugalska a Nemecka netreba hovoriť, kvalitu majú aj Arméni, ktorí v prvej fáze vyradili Francúzov. Súperov sme videli, máme o nich dosť informácií. Dá sa s nimi hrať, aj keď na úspech musíme podať nadštandardné výkony," povedal Hucko. K dispozícii má všetky opory, spolieha sa na hráčov zo seniorskej ligy. "Mikulič, Husár či Nemec hrávajú ligu, Zeher pôsobí v českej súťaži, ďalší nastupujú v II. lige. To môže byť naša výhoda. Individuálne sú súperi vyspelejší, my sa spoliehame na kolektív. V poriadku by mal byť aj Bašista, ktorý sa nepríjemne zranil vo finále Slovenského pohára," dodal Hucko. (sita)

Nominácia, brankári: Kuciak (Žilina), Krnáč (Inter), obrancovia: Pekarik (Žilina), Füzik (Báč), Bašista (Ličartovce), Dobrotka (Č. Budějovice), Mikulič (Petržalka), stredopoliari: M. Otočka (Slavia), Minarčík (Žilina), Gonos (Báč), Zlatohlavý (Prešov), Zeher (Opava), Švento (Ružomberok), Husár (Trnava), útočníci: Farkaš (FC Nitra), Nemec, Ižvolt (obaja Dubnica), Krivjančin (B. Bystrica).

Program

Streda 19. 5.

SR - Portugalsko (NTC SFZ Senec 11.00 h)

Nemecko - Arménsko (Rapid Ružinov 17.00)

Piatok 21. 5.

SR - Arménsko (Artmedia Petržalka 11.00)

Portugalsko - Nemecko (ŠKP Dúbravka 17.00)

Nedeľa 23. 5.

Nemecko - SR (Trnava 11.00)

Arménsko - Portugalsko (Inter Bratislava 11.00)

Súvisiace články

Tipuj bez rizika až za 20 €
Viac
Kurzy prináša
17:00
Slovensko - 3. Liga
Pov. Bystrica vs. Marcelová
18:00
Euro 2020 - Skupinová fáza
Dánsko vs. Fínsko
21:00
Euro 2020 - Skupinová fáza
Belgicko vs. Rusko
Kurzy prináša