Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Deväť čarovných bodov hlavne na záchranu

Rozhodujúci záver sezóny. Na konci súťažného ročníka sa poriadne zamotala situácia hlavne v 4. lige Juh, ktorá vážne ohrozuje aj kluby v nižšej súťaži 5. lige Podtatranskej. (Autor: Jozef Petruška)
Jozef Petruška|Publikované 26. máj 2016 o 22:00

Spišská Nová Ves zakončí svoju púť s Haniskou. Vo štvrtej lige veľké boje o záchranu v Rudňanoch a Spišských Vlachoch.

Spišská Nová Ves zakončí svoju druholigovú púť s Haniskou. Vo štvrtej lige veľké boje o záchranu v Rudňanoch a Spišských Vlachoch.

SPIŠ. Na futbalovom Spiši začína byť prihorúco. Nielen ortuť teplomera ukazuje vysoké hodnoty, ale aj tabuľky ligových súťaží sú ostro sledované.

Najviac horúco je vo štvrtej lige Juh a poriadne pripeká v 5. lige Podtatranskej.

Trikrát a dosť

Víkend plný napätia začína sobotňajšou druholigovou ponukou Spišská Nová Ves – Haniska.

Už súboj s Popradom ukázal, že fanúšikov na Spiši viac zaujíma, ako vschádzajú zemiaky, či treba polievať záhrady, resp. čo zabetónovať a opraviť na dome.

O pozitívnom druholigovom osude Spišskej Novej Vsi je už dva týždne rozhodnuté a tak sobotňajší duel bude skôr spestrením slnečnej prechádzky pekného sobotňajšieho popoludnia.

V nedeľu ponúka spestrenie popoludnia Spišské Podhradie. Využiť prechádzku, návštevu Spišského hradu a futbalového zápasu Podhradčanov s Raslavicami – to nie je zlá ponuka.

Bohatý futbalový program je v druhej skupine 4. ligy Juh. Až štyria zástupcovia hrajú doma. Folkmarčania hostia rozbehnutú Rožňavu a Krompašania privítajú Strážske.

V oboch prípadoch sa naozaj môže hrať pre fanúšika.

Oveľa rušnejšie bude v Rudňanoch a hlavne v Spišských Vlachoch. V pásme ohrozenia sa zrazu ocitli Rudňany, ale ešte horšie sú na tom Vlašania. Rudňanci musia bodovať s Čaňou a Vlašania musia získať aspoň bod s Gečou. A najhoršie je na tom to slovíčko – musia!

Nehovoriac o tom, že Spišské Vlachy majú ešte o niečo viac sťaženú pozíciu.

„Nechcem, aby sa to dávalo do novín. Až po zápase, v nedeľu večer,“ povedal tajomne v predzápasovom rozhovore predseda MŠK Tatran Spišské Vlachy Vladimír Baloga.

Piatoligová paráda

Poriadne rušno je aj v 5. lige Podtatranskej. Tam sa po nedeli vyrovnal boj o prvé priečky. Hrabušice v nedeľu dopoludnia sú jasným favoritom proti Levoči a popoludní môžu len držať palce Nálepkovu, aby s Popradom B uhrali dobrý výsledok.

Tretím do partie sú Harichovce, ktoré hrajú v Spišskej Belej a tiež budú netrpezlivo zisťovať priebežný stav z Nálepkova resp. konečný výsledok.

V hre o záchranu v teoretickej úrovni je ešte posledné Spišské Bystré, keď predposledná Teplička hrá v Prakovciach a tretie od konca Helcmanovce hrajú v Smižanoch, ktoré sú štvrté od konca. Spomínaná trojica Teplička – Helcmanovce – Smižany isto pozorne sleduje vývoj v 4. lige Juh, ktorá ich v závere sezóny poriadne vystrašila.

Do konca sezóny ostávajú tri kolá a fanúšikovia futbalu sa majú na čo tešiť.

Autor: Jozef Petruška

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.