Pondelok, 1. marec, 2021Meniny má Albín

Detská tour Petra Sagana bude v Prešove

Mladí cyklisti v stopách svojho idolu. Do Prešova mieri zaujímavé podujatie. (Autor: FB detska tour ps)
_novy|Publikované 21. jún 2016 o 00:00

V priestoroch prešovskej Delne sa uskutoční zaujímavé podujatie pre mladých cyklistov.

V sobotu sa v priestoroch prešovskej Delne uskutoční zaujímavé podujatie pre mladých cyklistov.

PREŠOV. Súčasná jagavá hviezda Petra Sagana na medzinárodnom cyklistickom fóre láka k športu na dvoch kolesách oveľa viac mladých cyklistov ako to bolo v minulosti.

Práve tejto myšlienky sa rozhodli chopiť organizátori podujatia, ktoré nesie názov Detská tour Petra Sagana.

„Peťo Sagan vyháňa na bicykle všetky vekové skupiny, my sa chceme zamerať na deti od 3 do 14 rokov. Detská tour bude väčšinou súčasťou seriálu horských cyklomaratónov Slovak XCM tour, a tak si v jeden deň môžu na svojich tratiach zasúťažiť nielen deti, ale aj rodičia. Na podujatiach bude množstvo výstavných stánkov a pripravujeme aj divadelné predstavenia. Detská tour Petra Sagana by mala byť príjemným celodňovým podujatím pre rodiny s deťmi,“ cituje oficiálna webstránka podujatia slová riaditeľa Detskej tour Petra Zánického, bývalého mládežníckeho trénera nášho v súčasnosti najväčšieho cyklistického klenotu.

Tohtoročné vydanie Detskej tour Petra Sagana má už za sebou štyri vydania (Lučenec, Žiar nad Hronom, Svätý Jur, Levoča).

Najbližšie, v sobotu 25. júna, zamieri do Prešova.

Ako prví budú od 11.00 hod. na trati v areáli prírodného kúpaliska Delňa pretekať najmladší súťažiaci v kategórii baby (ročník nar. 2012 a mladší), po nich prídu na rad kategórie mikro (2010 – 2011), mili (2008 – 2009), mini (2006-2007), mladší žiaci (2004 – 2006) a starší žiaci (2002-2003).

Účastníci pretekov obdržia plagát Petra Sagana a po prejdení cieľom účastnícku medailu, najlepší traja v jednotlivých kategóriách aj plakety a medaily Petra Sagana.

Registrácia je možná cez online prihlasovací systém, ktorý je na stránke http://5kolo-detskatour-petrasagana.mtbiker.sk/

Online prihlásenie je možné do stredy 24. 6. do 9.00 hod, následne už len priamo pri prezentácii.

Tento článok vyšiel v týždenníku PREŠOVSKÉ NOVINY, č. 24/2016, v predaji od 21. 6. do 27. 6.

Súvisiace články