Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Detroitu nestačili ani Hossove tri body

Sportnet|Publikované 18. jan 2009 o 23:00

Jediný slovenský hokejista sa presadil v piatkových dueloch zámorskej hokejovej NHL. Útočník Colorada Marek Svatoš si na svoje konto pripísal už

osemnásty bod v aktuálnej sezóne za asistenciu pri presnom zásahu Hensicka, no ani to jeho tímu nestačilo k zisku čo i len jediného bodu v domácom súboji s Edmontonom.

NEW YORK. V sobotňajších zápasov zámorskej hokejovej NHL sa zo Slovákov najviac darilo útočníkovi Detroitu Mariánovi Hossovi, ktorý v zápase na ľade San Jose strelil gól a pridal aj dve asistencie. Ani to však "červeným krídlam" nepomohlo, prehrali 5:6. Tridsaťročný Hossa sa v kanadskom bodovaní vyšplhal na métu 45 bodov za 22 gólov a 23 prihrávok na gól. Strelecky úspešný bol v sobotu aj Richard Zedník z Floridy, ktorého šiesty gól v sezóne pomohol k víťazstvu "panterov" v Tampe 4:3. Po jednej asistencii si na svoje konto pripísali v sobotňajších dueloch obrancovia Zdeno Chára (Boston) a Andrej Meszároš (Tampa Bay).

V prestížnom súboji dvoch vedúcich tímov Západnej konferencie zvíťazilo San Jose nad Detroitom 6:5. V troch tohtosezónnych súbojoch týchto dvoch súperov mali dvakrát navrch "žraloci", ktorí sú momentálne bodovo najlepším mužstvom celej profiligy. Boston totiž nestačil na Washington a v hlavnom meste USA prehral najtesnejším rozdielom 1:2. V drese "červených krídel" sa predstavila dvojica slovenských útočníkov, Tomáš Kopecký a Marián Hossa. Mal prsty v troch góloch, pričom strelil už svoj 22. gól v sezóne a pripísal si tiež dve asistencie. Hossa sa z gólu radoval v 22. min, keď v presilovej hre strelou "švihom" z ľavého kruhu prekonal domáceho gólmana.

PIATOK

Columbus - New Jersey 1:2 (0:0, 1:0, 0:2). Góly: 33. Malhotra (Huselius, Modin) - 51. Zajac, 52. Madden (Clarkson).

Atlanta - Toronto 4:3 pp (0:3, 2:0, 1:0 - 1:0). Góly: 22. Kovaľčuk (Peverley, C. Armstrong), 36. B. Little (T. White, Schneider), 56. Kovaľčuk (Peverley, Hainsey), 64. Peverley (Kovaľčuk, Hainsey) - 13. Stempniak (Kaberle, Kubina), 19. Moore (Schenn, Tlustý), 20. Hagman (Antropov, Grabovskij).

Pittsburgh - Anaheim 3:1 (1:0, 1:1, 1:0). Góly: 20. Cooke (Malkin, Gill), 21. Cooke (Ryan Whitney, Malkin), 56. Gill (J. Staal) - 35. Getzlaf (B. Ryan, S. Niedermayer).

Florida - Philadelphia 2:3 po sn (0:2, 2:0, 0:0 - 0:0, 0:1). Góly: 35. B. McCabe (Ballard, Frolík), 38. Bouwmeester (Stillman, Weiss) - 13. J. Carter (Coburn, Hartnell), 15. S. Gagne (M. Richards, Knuble), rozhodujúci samost. nájazd premenil S. Gagne.

Chicago - New York Rangers 2:3 pp (1:0, 0:1, 1:1 - 0:1). Góly: 16. Toews (Versteeg, B. Campbell), 56. Seabrook (Barker, Toews) - 27. Drury (Rozsíval, S. Gomez), 48. Dubinsky (Korpikoski, Žerdev), 63. Drury (Redden, Rozsíval).

Colorado - Edmonton 2:3 (1:2, 1:0, 0:1). Góly: 17. Arnason (Liles, McLeod), 33. Hensick (Ch. Stewart, SVATOŠ) - 3. Staios (E. Cole, Gagner), 20. Gilbert (Souray, Pouliot), 54. Horcoff (Grebeškov, Brodziak).

SOBOTA

San Jose - Detroit 6:5 (2:1, 2:3, 2:1). Góly: 3. D. Boyle (Clowe, D. Murray), 8. Pavelski (M. Michálek, D. Murray, Douglas), 28. Ehrhoff (M. Michálek, Clowe), 39. Cheechoo (Clowe, Vlasic), 51. M. Michálek (D. Boyle, Ehrhoff), 54. Marleau (Clowe, Vlasic) - 5. Filppula (Hudler, Kronwall), 22. MARIÁN HOSSA (Daciuk, Rafalski), 25. Franzén (Daciuk, Holmström), 36. Zetterberg (Cleary, MARIÁN HOSSA), 59. Rafalski (Zetterberg, MARIÁN HOSSA).

Washington - Boston 2:1 (0:0, 1:1, 1:0). Góly: 23. Mike Green (Nylander, Laich), 52. Siomin - 22. Savard (Kobasew, CHÁRA).

Dallas - LA Kings 3:2 po sn (0:0, 0:0, 2:2 - 0:0, 0:1). Góly: 52. Lehtinen (Ribeiro, Robidas), 59. Ribeiro (Sydor, Lehtinen), rozhodujúci samost. nájazd premenil Ribeiro - 47. Dustin Brown (Calder, O'Donnell), 60. Frolov (Kopitar, Dustin Brown).

Buffalo - Carolina 3:1 (2:0, 1:0, 0:1). Góly: 8. Connolly (Lydman, Vanek), 17. Numminen (Pominville, D. Roy), 37. Connolly (Vanek) - 41. R. Whitney (Cullen, S. Walker).

Ottawa - Montreal 4:5 po sn (1:2, 0:1, 3:1 - 0:0, 0:1). Góly: 12. Ch. Kelly (J. Ruutu, Winchester), 46. Heatley (B. Lee), 52. Heatley (Spezza, Alfredsson), 59. M. Fisher (Neil) - 8. Kovaľov (Markov, Lang), 14. A. Kosticyn (Lang, S. Kosticyn), 35. D'Agostini (G. Stewart), 52. Kostopoulos, rozhodujúci samost. nájazd premenil Kovaľov.

NY Islanders - New Jersey 1:3 (0:1, 0:2, 1:0). Góly: 51. Comeau (Martínek, Comrie) - 7. Zajac (Parise), 21. Parise (Langenbrunner, Eliáš), 25. Clarkson (Madden, Rolston).

Tampa Bay - Florida 3:4 (3:1, 0:3, 0:0). Góly: 5. Lecavalier (Smaby, Prospal), 14. Prospal (St. Louis, Lecavalier), 19. Malone (St. Louis, MESZÁROŠ) - 18. G. Campbell (Peltonen, Dvořák), 27. Stillman (Horton, Bouwmeester), 51. ZEDNÍK (D. Booth, Horton), 60. Bouwmeester (Stillman, Horton).

Nashville - Atlanta 2:7 (0:4, 1:1, 1:2). Góly: 25. Tootoo (Arnott, Erat), 58. Weber (Arnott, Sullivan) - 3. Perrin, 7. C. Armstrong (Bogosian, Peverley), 11. Kovaľčuk (Peverley), 19. B. Little (T. White, Viačeslav Kozlov), 23. M. Schneider (Enström, Kovaľčuk), 42. Bogosian (Christensen, Reasoner), 52. J. Slater (Peverley).

St. Louis - Chicago 1:2 pp (0:1, 0:0, 1:0 - 0:1). Góly: 44. Backes (Berglund, Colaiacov) - 13. Brouwer (Barker, Byfuglien), 62. Havlát (Seabrook, Bolland).

Minnesota - Anaheim 0:3 (0:0, 0:1, 0:2). Góly: 29. Perry (Ebbett, B. Morrison), 47. B. Ryan (Montador, R. Niedermayer), 60. Perry (Getzlaf, D. Miller).

Calgary - Phoenix 3:4 (0:1, 1:2, 2:1). Góly: 35. Cammalleri (Lombardi, Aucoin), 44. Lombardi (Iginla, Pardy), 49. Cammalleri (Phaneuf, Iginla) - 9. Hale (Boedker, Hanzal), 23. Mueller (Hanzal, Z. Michálek), 38. O. Jokinen (Mueller), 47. Boedker (Klee).

SLOVÁCI VNHL

1. M. Hossa (Detroit)45222345

2. M. Šatan (Pittsburgh)46131629

3. Z. Chára (Boston)4591726

4. Ľ. Višňovský (Edmonton)4462026

5. P. Demitra (Vancouver)36131124

6. M. Svatoš (Colorado)3871118

7. M. Handzuš (Los Angeles)4471017

8. R. Zedník (Florida)336915

9. A. Meszároš (Tampa Bay)4521214

10. A. Sekera (Buffalo)4311213

11. M. Jurčina (Washington)463710

12. T. Kopecký (Detroit)44268

13. M. Gáborík (Minnesota)6325

14. B. Valábik (Atlanta)28055

15. V. Mihálik (Tampa Bay)7022

Brankári (počet zápasov, gólový priemer a percentuálna úspešnosť zákrokov):

Peter Budaj (Colorado)342,8689,96

Jaroslav Halák (Montreal)202,8090,67

KANADSKKÉ BODOVANIE

1. J. Malkin (Pittsburgh)46185169

2. S. Crosby (Pittsburgh)45174259

3. A. Ovečkin (Washington)44292857

4. R. Getzlaf (Anaheim)46173855

5. P. Daciuk (Detroit)45193554

6. M. Savard (Boston)45163854

7. J. Thornton (San Jose)44124153

8. Z. Parise (New Jersey)45262652

9. P. Eliáš (New Jersey)45193251

10. J. Iginla (Calgary)44183250

...

17. M. Hossa (Detroit)45222345

102. M. Šatan (Pittsburgh)46131629

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.