Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Detroit vyrovnal gólom, ktorý nemal platiť

Tomáš Tatar (druhý zľava) a spoluhráči oslavujú gól Niklasa Kronwalla (vpravo). (Autor: SITA/AP)
SITA|Publikované 19. jan 2014 o 09:35

Až videozáznam ukázal, že gól Niklasa Kronwalla nemal platiť, lebo puk sa odrazil od ochrannej siete za bránkou.

DETROIT. O tom, že sobotňajší súboj NHL medzi hokejistami Detroitu a Los Angeles sa posunie do predĺženia, rozhodol kuriózny gól, ktorý zrejme nemal platiť.

Pol minúty pred koncom riadneho hracieho času za stavu 1:2 napriahol spoza kruhov švédsky obranca Detroitu Niklas Kronwall a puk tečovaný hokejkou útočníka hostí Jaretta Stolla sa na chvíľu stratil z dohľadu.

Krátko na to sa objavil za chrbtom prekvapeného brankára Kings Jonathana Quicka. Rozhodcovia gól uznali a domáci ním na radosť zaplnenej Joe Luis Arény vyrovnali na 2:2.

Išlo sa do predĺženia, neskôr do nájazdov, kde o víťazstve Red Wings rozhodol slovenský útočník Tomáš Tatar.

Až videozáznam ukázal, že gól nemal platiť, lebo puk sa odrazil od ochrannej siete za bránkou, padol bizarne priamo na chrbát Quicka a odtiaľ za bránkovú čiaru.

Za normálnych okolností by mal rozhodca prerušiť hru, ale v tomto prípade údajne nikto puk nevidel. Vo vyhlásení NHL sa píše, že nemali právo posúdiť túto situáciu na videu.

"Povedali nám len, že puk nevideli. Smola. Stálo nás to dva body. Také niečo som ešte nezažil," povedal elitný obranca Los Angeles Drew Doughty.

"Ja som ten puk videl, ako sa odrazil z hornej časti siete a som trochu prekvapený, že rozhodcovia ho nevideli," cituje server NHL útočníka hostí Mikea Richardsa.

"Ten gól nemal platiť, ale v situácii pár sekúnd pred koncom sme ho vzali veľmi radi. Nikto z nás na ľade nevidel, kde puk skončil a všimli sme si ho až vtedy, keď sa ocitol v bránke," povedal Kronwall pre server NHL.

"Zo striedačky sme absolútne nič nevideli. Chlapi, čo boli na ľade, mi vraveli, že puk sa zrejme dotkol vrchnej časti ochrannej siete. Rozhodcovia určite nemohli nič vidieť, preto ani nerozhodli o prerušení hry," povedal tréner Detroitu Mike Babcock.

Autor: SITA

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.