Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Detroit vykričil správnou nohou

TASR|Publikované 18. máj 2009 o 22:00

V úvodnom zápase finálovej série Západnej konferencie NHL v noci na pondelok sa zrodilo víťazstvo Detroitu nad Chicagom 5:2.

NEW YORK. Obhajcovia Stanleyho pohára privítajú svojho súpera v druhom stretnutí na domácom ľade už v noci na stredu. Hostia sa ujali vedenia rýchlym gólom Adama Burisha, hrdinom večera sa však stal domáci útočník Dan Cleary. Ten najprv v 9. minúte vyrovnal na 1:1, neskôr pridal poisťujúci štvrtý gól a dovedna si pripísal tri plusové body.
Slovenský útočník Marián Hossa nebodoval, na ľade strávil vyše 17 minút a prezentoval sa dvoma streleckými pokusmi. Ani slovenský reprezentant nešetril slovami chvály na Clearyho adresu. "Odvádza výbornú prácu. Spoluhráčom vytvára priestor a v súčasnosti je aj veľmi efektívny," povedal hviezdny krídelník
Marián Hossa. Mimoriadnou raritou zápasu je skutočnosť, že prvé tri góly padli bez asistencií.

DETROIT - CHICAGO 5:2 (1:1, 1:0, 3:1). Góly: 9. Cleary, 37. Franzen, 48. Samuelsson, 49. Cleary, 60. Zetterberg - 6. Burish, 44. Versteeg. Stav série: 1:0.