Sobota, 12. júna, 2021Meniny má Zlatko

Detroit musí bojovať aj za Yzermana

Sportnet|4. máj 2004 o 00:00

DETROIT - Kapitán Detroitu Red Wings Steve Yzerman v sobotu podstúpil vyše štvorhodinovú operáciu ľavého oka a drobných fraktúr v okolí očnej jamky. Tridsaťosemročného Yzermana v sobotňajšom zápase Detroit - Calgary (0:1) zasiahol do tváre puk. Strela ..

DETROIT - Kapitán Detroitu Red Wings Steve Yzerman v sobotu podstúpil vyše štvorhodinovú operáciu ľavého oka a drobných fraktúr v okolí očnej jamky. Tridsaťosemročného Yzermana v sobotňajšom zápase Detroit - Calgary (0:1) zasiahol do tváre puk. Strela jeho spoluhráča Mathieua Schneidera sa odrazila od korčule protihráča a trafila Yzermana stojaceho za bránkou. Zápas už Kanaďan nedohral, no ešte cez prestávku burcoval kolektív v kabíne. Snažil sa spoluhráčov povzbudiť. "Keď som ho videl ležať na ľade, vedel som, že to bude zlé. Obrovská strata," cituje Krisa Drapera denník Detroit News.

Lekársky zákrok zlepšil hráčov zrak. Dĺžku regenerácie poškodenej rohovky odhadujú doktori na jeden mesiac. Yzerman chcel hrať hneď v ďalšom zápase ( hral sa v noci - pozn. red. ). Po zápornej odpovedi lekárov, hokejista zosmutnel. V nedeľu hneď zamieril na tréning, medzi spoluhráčov. Avšak predstavitelia klubu jeho návrat v tejto sezóne vylúčili.

Hráči v kabíne však veria, že by sa k nim kapitán v ďalšom priebehu play off mohol pridať. "Je to bojovník, má veľké srdce a preto bude opäť hrať. Musíme sa v boji udržať dovtedy pokiaľ sa Steve nevráti," hovorí Schneider. "Teraz je to iba na nás. Musíme pridať, zvýšiť úsilie. Prečo by sme to nemohli vyhrať pre neho. On pre nás urobil mnoho," povedal Darren McCarthy.

Yzerman, ktorý v nedeľu oslávi 39. narodeniny, vyslovil záujem pokračovať v kariére aj v nasledujúcej sezóne, ale pre hroziaci lock out je ďalšie dianie v NHL neisté. Yzerman odohral v lige počas 21 sezón 1453 zápasov a dosiahol 1721 bodov (678 + 1043). Kapitánom Detroitu je už 18 rokov. Mužstvo Red Wings doviedol k zisku Stanley Cupu trikrát - 1997, 1998, 2002.

(sb)

Súvisiace články