Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Deti futbalu futbal deťom

Sportnet|Publikované 27. dec 2006 o 23:00

Bardejov - S cieľom ukázať šport ako jednu z alternatív trávenia voľného času mladých ľudí i prezentáciu výsledkov mládežníckych družstiev

Futbalového oddielu BŠK Bardejov verejnosti, zorganizovali mládežnícki tréneri BŠK v spolupráci s Komunitnou nadáciou Bardejov v prvý deň prázdnin, podujatie pod názvom Futbal deťom deti k futbalu . Na vyše 200 mladých hráčov BŠK ale aj niekoľko stoviek divákov tu čakali rôzne súťaže, prebiehal futbalový turnaj mladších žiakov, tancovali dievčatá z tanečnej školy Kesel, hrala skupina REASON a do športovej haly zablúdil Mikuláš s obrovským vrecom sladkostí.

V exhibičnom stretnutí sa predstavili najmenší 5 až 7 roční Bardejovskí prípravkári. Ukážka futbalových trikov v podaní Ľuba Steranku a Janka Gregu zaujala nielen malých, ale údiv neskrývali ani vrcholoví hráči. O tom, že mladší žiaci BŠK vedia nielen hrať futbal, ale ani kultúra im nie je cudzia presvedčil všetkých Patrik Šurkala, ktorý za doprovodu svojho otca zanôtil ľudové pesničky. V hale nechýbala výstava trofejí, ktoré získali mládežníci BŠK na rôznych turnajoch doma i v zahraničí a klubová kronika slávnej minulosti klubu, ale aj smutnejšej prítomnosti, ktorú už dlhé roky vedie pán Niščák . Najviac očakávaní medzi menšími i väčšími futbalistami boli osobnosti Slovenského futbalu , ktoré si našli čas a zavítali medzi Bardejovských mládežníkov aj početných divákov. Pred zaplnenou palubovkou i hľadiskom Mestskej športovej haly boli hviezdami dňa reprezentant SR Ján Ďurica (DAC D. Streda, Artmedia Bratislava, Saturn Ramenskoje) a brankár Artmedie Bratislava Juraj Čobej (Tesla Stropkov, BSC Bardejov, Slovan Bratislava, Atrmedia Petržalka). Nemenší záujem bol aj o Mariána Ľalíka (BSC Bardejov, 1.FC Košice, Sparta Praha, Panionios Atény, Adanaspor, Aris Limasol, Nikivolos), Mariána Kočiša (BSC a BŠK Bardejov , Horitchon, Hetman Zamošč, Kmita Zabrzezov), Jozefa Frigu (BŠK Bardejov, MFK Žilina, Tatran Prešov, Inter Bratislava), Vladislava Palšu (BŠK Bardejov, Dukla B. Bystrica, Tatran Prešov, AS Trenčín, ŠK Kladno), Mariána Fedora (BŠK Bardejov, HFC Humenné), Mariána Kurtyho (BŠK Bardejov, MFK Ružomberok, Dukla B. Bystrica ), Mareka Kaščáka (BŠK Bardejov, Sigma Olomouc) a Rasťa Kaščáka (BŠK Bardejov, Rimavská Sobota) Vyše hodiny sa hostia nedokázali vymaniť z obkľúčenia podpisu chtivých fanúšikov a tak sa podpisovali kartičky, lopty , dresy ba aj ruky . Aj po skončení autogramiády hostia v hale zostali a každý mal možnosť vyfotiť sa či porozprávať so svojím futbalovým vzorom.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.