Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Desať minút pred koncom to bola pohodička, ktorá sa však v predĺžení zmenila na nepríjemnú moru

Sportnet|Publikované 18. sep 2002 o 22:00

Poprad - Viesť na ľade majstra 5:2 v poslednej tretine a prehrať v predĺžení, to je situácia pre silné žalúdky. Pravdu mal tréner popradských

extraligistov Ján Šterbák, ktorý riekol, že nastrieľať Slovanu v jeho prostredí päť gólov, a predsa cestovať domov so smútkom je naozaj momentom, ktorý bude dlho mrzieť. Tak ako pri predošlej porážke doma s Trenčínom, aj tentoraz vlastne topiaceho sa rivala vytiahli policajti. A to tak, že zabudli byť ostražití.

"Začali sme dobre. Mali sme aj šťastie, padalo nám to do domácej bránky, lenže v záverečnej tretine sa to všetko zlomilo. Desať minút pred koncom sa zdalo, že je všetko v poriadku a potom sa to znovu otočilo v náš neprospech," rozhovoril sa zjavne rozladený útočník ŠKP Peter Klouda (na snímke v bielom). Naznačil, že po úvodnej časti, keď východniari vyhrávali 3:1, druhé dejstvo bolo stále v pohode. Zase však prišla pasáž vydláždená chybami, nedisciplinovanosťou, nekoncentrovanosťou. "V 51. minúte sme dva razy inkasovali. Po týchto dvoch rýchlych zásahoch sme sa už potom viezli dolu kopcom." Prečo si Popradčania nedali pozor na takýto umocnený skrat? Ťažko sa hľadá odpoveď. Tréneri pritom o tom stále hovoria, prízvukujú, aby chlapci boli pozorní v každej sekunde a predsa sa prihodia potknutia sa, ktoré znegujú celé úsilie. "Akonáhle sa rival uchytí, sme hotoví, nevieme si s tým akosi poradiť." Korunu celému smoliarskemu vystúpeniu nasadilo predĺženie. Tento úsek bol síce vyrovnaný, ale po zrážke popradského obrancu s vlastným brankárom Klempom (obaja ležali na ľade) Rataj predsa len spôsobil radosť na bratislavských tribúnach.

Podtatranci chceli zaknihovať prvé víťazstvo a dokázať sami sebe, že majú na lepšie výsledky než predtým. Belasých potrápili a nemali žiadny rešpekt pred hostiteľmi. "Veľa nechýbalo, aby sme mal tri body vo vrecku. Veď aj v uplynulej sezóny sme na tunajšom ľade vedeli zabojovať a prekvapiť." Zaujalo, že v tíme Slovana sa presadili vo finálnej fáze viacerí bývalí hokejisti Popradu (Junas, Rataj, Kuľha, Pavličko), v tíme ŠKP zase avizovanú motiváciu korunoval bývalý hráč od Dunaja Verčík, ktorý zaznamenal prvý zásah od svojho príchodu do Popradu. Rovnako tak premiérový gól si pripísal na konto Klouda, v uplynulom ročníku opora ofenzívnej fázy Popradu. Bolo v akcii výdatné vzájomné hecovanie? "Ani nie, brali sme to normálne."

Našim stále nevychádza zakončenie a to ani napriek utorkovej bilancii. "Vzhľadom na to, koľko máme šancí, je to nedostatočné," dodal P. Klouda, ktorý je zohraný v útočnej formácii s Jabrockým a R. Tomasom, len si poťažkal na výpadok v šťastí. Keď to nejde jednotlivcom, ani kolektív nemôže žiariť. "I vlani to bolo na začiatku podobné. Posledná priečka nie je síce príjemná, ale do konca základnej časti je ešte dosť kôl a pri trojbodovom hodnotení sa postupne všetko môže zmeniť. Len sa musíme vyvarovať individuálnych chýb."