Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Derniéra amatérskych hokejistov

Sportnet|Publikované 31. mar 2009 o 22:00

Aj keď sa tohtoročná zima poriadne natiahla, kaledárny príchod jari sa ňou pomýliť nedal. KOŠICE. A tak sa hokejoví nadšenci okolo Petra Kuľbagu

Aj keď sa tohtoročná zima poriadne natiahla, kaledárny príchod jari sa ňou pomýliť nedal.

KOŠICE. A tak sa hokejoví nadšenci okolo Petra Kuľbagu rozhodli jej príchod osláviť tradičným zavesením korčúľ na klinec:

Priaznivé ohlasy

"No, nemyslíme to ako definitívne. Iba na dobu určitú, t.j. do novej sezóny. Prvý ročník hokejového turnaja amatérskych hokejistov O pohár PEKAPU sa vydaril. Svedčili o tom i ďakovné slová zástupcov jednotlivých tímov pri slávnostnom vyhodnotení. Mali sme síce predstavu o ôsmich účastníkoch, no v rovnakom termíne sa iné ekipy zúčastnili turnaja v Humennom, a tak sme ich na ľadovej ploche zimného štadióna Lokomotívy privítali šesť. To je pre nás signál do budúcnosti, lebo chceme túto myšlienku ďalej rozvíjať, aby sme to lepšie skoordinovali," vyčíta si P. Kuľbaga. Naopak, účastníkom turnaja urobil radosť. Najlepší hráč podujatia a kapitán víťazného tímu Grizzlies Viktor Vysopal sa vyznal: "Veru, dobre nám padlo takto sa stretnúť a zavŕšiť hokejovú sezónu. Všetci máme radi tento šport, no v súčasných podmienkach Košíc nám preň zostávajú väčšinou iba nočné hodiny. A tak sa po jednotlivých zápasoch každý ponáhľa do postele. Teraz sme mali čas aj na priateľské posedenie, zdravé hecovačky. Na všetko, čo s dobrou zábavou súvisí. Už teraz sa tešíme na obhajobu víťazstva." Peter Kuľbaga ešte na margo podujatia povedal: "Samotný turnaj prebehol bez problémov. Zásluhu na tom mali aj rozhodcovia, ktorých prísnym pohľadom sledoval bývalý prvoligový i medzinárodný arbiter Milan Kízek. A tak nie div, že k vážnejším zraneniam prakticky nedošlo. I keď záchranka mala v jednom prípade pohotovosť. Ale, vedenie zimného štadióna i s Ivanom Labanským zaručovali tzv. full servis, a tak sa hráči mohli venovať iba samotnej hre," neodpustil si slová vďaky aj pre mužov zákulisia.

Pohľad do výsledkov

Grizzlies - Hurikán 7:0, M. Ida 6:0, M. Ida - Hurikán 3:1, P.K.P. - Lorinčík 0:2, Centrum Giraltovce 3:2, Lorinčík - Giraltovce 3:1. O postup do semifinále: M. Ida - Giraltovce 0:2, P.K.P. - Hurikán 6:0, semifinále: Grizzlies - Giraltovce 3:2, P.K.P. - Lorinčík 2:3, o 3. miesto: Giraltovce - P.K.P. 5:0, finále: Grizzlies - Lorinčík 2:0. Najlepší brankár: Štefan Jeník, najlepší hráč: Viktor Vysopal.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.