Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Derby tentoraz porušilo tradíciu

Sportnet|Publikované 17. aug 2008 o 22:00

Prvá futbalová liga mala na programe zápasy 5. kola. Pozornosť pútalo derby medzi košickou rezervou a Michalovcmai. Oproti minulým vzájomným zápasom,

v ktorých sa viac darilo béčkarom, tentoraz výhodu domácej pôdy naplno nevyužili. Napriek tomu, že sa zrodila remíza, bolo sa na čo pozerať, lebo obe mužstvá mali dostatočný útočný apetít a nechýbal vzruch pred oboma bránami. Ďalší náš zástupca z Humenného sa predstavil na ihrisku v Šali a favoritovi tuho vzdoroval. Napokon predsa kapituloval po najtesnejšej prehre.

Košice B Michalovce 1:1 (1:1)

LIČARTOVCE. Máloktorý duel býva taký rušný, otvorený a okorenený zdravým nasadením aké malo derby východniarov. Od začiatku až do konca si hráči oboch mužstiev vypracovali množstvo príležitostí, ktorým chýbalo iba presnejšie zakončenie, prípadne šance zmarili brankári. Hostia začali svižnejšie. Po nevyužitej šanci Kozára sa blysol už v 7. min. Viskup, ktorý prudkou strelou spoza šestnástky otvoril skóre. Gól domácich nezlomil, naopak chceli dať rýchlu odpoveď čo sa im podarilo v 22. min., keď po ľavej straneJuhar ukážkovo vyzvŕtal pravú stranu domácej obrany a z jeho prihrávky Škutka vyrovnal. Onedlho boli Michalovce po akcii J. Majoroša na lopatkách, ale zo vzruchu trafil Jurčo iba spodnú časť brvna výborného brankára Ferenca. Na druhej strane sedem minút pred prestávkou Hreško ideálne zacentroval, avšak Kozár zblízka neprekonal gólmana Pulena. Ešte viac šancí mali obe mužstvá po prestávke. Raz zahrmelo pred jednou, potom zasa pred druhou bránou, ale v týchto fázach boli domáci už predsa len iniciatívnejší, čo sa však na konečnom výsledku neodzrkadlilo. Obaja súperi sa však zaslúžili o dobrý futbal, na ktorý sa oplatilo prísť, takže diváci, ktorí sa objavili v hľadisku nemali čo ľutovať.

EUGEN MAGDA

ŠTATISTIKA

Góly: 22. Škutka 7. Viskup. ŽK: R. Šimko, Rosič Kozár. Rozhodoval: Chmura. Divákov: 450. KOŠICE B: Pulen M. Tóth, R. Šimko, Rosič, Dobias Serečin (66. Šoltís), Škutka, J. Majoroš, Juhar, L. Janič (88. Čobík-Ferčík) P. Jurčo (82. Goga). MICHALOVCE: Ferenc Uhľár, Kovalík, Marec, Krakovský Ruskovský (87. Humeník), Hreško, Čavojský, Viskup (90. Lauko) Gašpar, Kozár (75. Šitov).

* * *

Šaľa Humenné 1:0 (0:0)

ŠAĽA. Hostia v úvode naznačili, že neprišli len brániť a Bačík vystrelil tesne vedľa šibenice. Ďalšia polhodina patrila Duslu, ktoré hralo útočne, ale gólman Pillár potvrdil svoje kvality pri strelách Lancza, Vencela a najmä Dékányho v 23. min, keď vyrazil loptu z pravého vinkla na roh. V 31. min stálo pri ňom šťastie: Po prieniku Šajbidora a jeho presnom centri hlavičkoval Obert z malého vápna milimetre vedľa. V závere polčasu pohrozil legionár Ľubarskij, ale Anda bol namieste. Po obrátke začali lepšie hostia a po delovke Opielu v 52. min zasahoval bravúrne Anda. Duslo však išlo cieľavedomo za ziskom troch bodov, dostalo otvorene hrajúcich hostí pod tlak a malo aj príležitosti. Najskôr to bol Obert v 62. min a o päť minút neskôr Šajbidor, ale Pillár potvrdzoval svoje kvality. Inkasoval až v 73. min, keď ho prekonal strelou z 5 m najlepší strelec Dusla Vencel po vtipnej prihrávke Oberta. Hostia sa snažili o vyrovnanie, posilnili útočnú formáciu, ale pozorná obrana domácich dobre dirgovaná brankárom Andom im vyrovnať nedovolila.

GÓL: 73. L. Vencel. ROZHODOVAL: Ihring 410 divákov. SLOVAN DUSLO: Anda Mikla, Vojtíšek, Klusa, Harvilko O. Lancz, Lalák, T. Obert (80. Braun), L. Vencel (90. I. Valent) F. Šajbidor, Dékány (88. Lózsi). 1. HFC: Pillár D. Pyrka, M. Paraska, Hanc, L. Hricov D. Leško, Lišivka (81. Poljak), Mat. Pyrka, T. Opiela M. Bačík (70. M. Hricov), Ľubarskij.

(tom)

* * *

Program 6. kola

Sobota 23. augusta: Inter - Lučenec (10.30), Humenné - Košice "B" (16.30), Podbrezová - Rimavská Sobota (16.30), Trenčín - Prievidza (18.00), nedeľa 24. augusta: Dunajská Streda "B" - Šaľa (10.30), Ružomberok "B" - Michalovce (10.30).

* * *

Zostávajúce výsledky

n Inter - Ružomberok "B" 2:1 (2:0). Góly: 4. V. Horváth, 39. Chlebo - 73. Števko, ŽK: Šedivý - Kukoľ, Mahút, Kasaj, rozhodoval Gábor, 653 divákov.

n Lučenec - Podbrezová 0:0. ŽK: Pavol Kováč, M. Ondráš, Lendvay - Svintek, Gajdošík, Turňa, rozhodoval Sedlák, 970 divákov.

n Rimavská Sobota - Trenčín 0:0. ŽK: B. Mráz, Živanovič, G. Geri - Szórád, rozhodoval Anguš,785 divákov.

n Prievidza - Dunajská Streda "B" 2:0 (1:0). Góly: 6. Maruniak, 47. Čakajík, ŽK: Kubík (Prievidza), rozhodoval Hracho 1760 divákov.

* * *

NAJLEPŠÍ STRELCI

N 3 góly: Škutka (Košice B), Majtán (Inter), L. Vencel (Šaľa)

N 2 góly: Viskup (Michalovce), L. Hricov (Humenné), M. Ondráš (Lučenec), Hodek, P. Sedlák, V. Horváth (všetci Inter), Šajbidor (Šaľa), Babic, Jendrišek (obaja Ružomberok B), Belkovics (D. Streda B), Hlohovský, Gergel (obaja Trenčín), M. Gottwald, Gajdošík (obaja Podbrezová), Gibala (R. Sobota), Maruniak (Prievidza)