Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Derby sklamaním, Hranovnica na pokraji priepasti

Sportnet|Publikované 17. nov 2006 o 23:00

Poprad/Veľká - Dnes a zajtra sa mali definitívne uzatvoriť brány futbalových štadiónov v regionálnych futbalových súťažiach na východnom Slovensku a

znova sa otvoria až po zimnej prestávke. Keďže však VsFZ rozhodol o tom, že predohrávané druhé jarné kolo sa počas tohto víkendu neuskutoční, futbalisti sa už pomaly môžu chystať na dlhú zimnú prestávku.

Počas uplynulého víkendu boli na programe predohrávané stretnutia prvého jarného kola. V V. lige S-Z si v podtatranskom derby zmerali sily mužstvá z opačného pólu tabuľky, domáci Poprad B a Hranovnica. V jednoznačnom zápase vyhrali hostitelia 8:0, keď už do polčasu nasúkali svojmu súperovi poltucet. Už dávnejšie som sa vyjadril, že toto mužstvo nemôže hrať ani našu horskú ligu v Poprade. Tento zápas sa ani nedá hodnotiť, lebo jednoducho hráči, ktorí túto súťaž hrajú, na to nemajú. Ak sa káder neoživí aspoň piatimi hráčmi, Hranovnica túto súťaž neudrží. Až čas ukáže, či to je reálne a či počas zimnej prestávky dôjde k nejakým zmenám, neradostne konštatoval tréner Hranovnice Jozef Petrán, ktorý so svojim mužstvom už túžobne očakával koniec jesennej časti súťažného ročníka a dočkal sa.

Naopak, maximálne spokojní môžu byť v klube popradskej rezervy, ktorá v tabuľke naďalej úspešne stíha lídra zo Solivaru. Myslím si, že výsledok hovorí jasnou rečou o kvalitách i momentálnej forme a situácii v oboch mužstvách. Na derby sme boli pripravení, no nečakali sme, že hostia prídu s až takou defenzívou a systémom hry, keď nás prakticky ani neohrozili. K prvému polčasu nemám výhrady, škoda druhého polčasu, kedy sme mali dať z vyložených šancí ďalšie góly. Z našej strany to bol veľmi dobrý zápas, uviedol spokojný tréner Popradu B Juraj Kšenzakovič, ktorý potvrdil, že jeho mužstvo čaká na ďalšie zakopnutie vedúceho Solivaru a v prvom zápase budúceho kalendárneho roku chce opäť zvíťaziť. Predstaví sa však na pôde tretieho Záborského, ktoré na Popradčanov stráca len tri body. Chlapci majú chuť, sme vo forme a keďže i počasie je vyhovujúce, chceme v poslednom zápase dokázať, že tie naše výsledky za celú jesennú časť neboli náhodné, doplnil J. Kšenzakovič, ktorý v čase nášho rozhovoru ešte netušil, že počas tohto víkendu sa už hrať nebude.

Dvoma presnými zásahmi proti Hranovnici sa do streleckej listiny zapísal domáci útočník Ján Šuster (na snímke v bielom). Určite sme čakali, že to bude ťažší zápas, aj keď súper bol papierovo na tom veľmi slabo. Derby zápasy však bývajú nevyspytateľné a preto som rád, že sme vyhrali 8:0 a vrátili im prehru z prvého kola. Určite to bol pre nás najľahší zápas jesennej časti, ale dôležité boli rýchle góly, po ktorých sme sa upokojili a už sa nám hralo super, poznamenal J. Šuster, ktorý dal obidva svoje góly po pekných individuálnych akciách. V Záborskom očakáva na jar popradský kanonier náročný súboj. Určite to bude veľmi ťažký súper, my však chceme bodovať, lebo ak sa chceme dotiahnuť na vedúci Solivar, nemôžeme prehrať. Na jar totiž chceme postúpiť, uzavrel J. Šuster, ktorý spoločne so svojimi spoluhráčmi bude zimovať na druhej priečke tabuľky.