Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Derby s Michalovcami bude aj bojom o návrat pohody

Pavol Segľa priznal, že tréner Ján Faith poriadne hráčom vyčistil žalúdky. (Autor: Róbert Andrejov)
Sportnet|Publikované 24. jan 2013 o 23:00

Po prehre v Trnave nebolo prvoligovým hokejistom Prešova do reči. Dnes hrajú s Michalovcami.

Po zápase v Trnave nebolo prvoligovým hokejistom Prešova do reči. Hlavy mali zvesené, pohľad neprítomný. Prehra na ľade tímu, ktorý je v tabuľke za nimi, škrela. Kolektív HC 07 si však za sklamanie mohol sám, na nič sa vyhovárať nemohol, ani na to, že pred zápasom absolvoval dlhú štreku. Jednoducho v silách hostí bolo nad domácimi vyhrať a nebolo by to vonkoncom žiadne prekvapenie. To skôr prehra patrila do kategórie nečakaných výsledkov kola.

PREŠOV. Skúsený útočník Pavol Segľa nepoprel, že tréner Ján Faith zverencom v utorok poriadne vyčistil žalúdky.

Mal na to dôvod. „Vystúpenie u outsidera – hoci neradno podceňovať žiadneho rivala - sme nezvládli hlavne nepremieňaním šancí. Navyše brankár Trnavy Hála nás vychytal v mnohých situáciách. V koncovke sme sa poriadne vytrápili,“ poznamenal P. Segľa.

Nič nebolo platné, že Prešovčania častejšie pálili na domácu svätyňu, naopak, góly dávali hostitelia. „Podobne sme pohoreli i doma so Spišiakmi, keď sme nenašli spôsob, ako prekabátiť ich gólmana. Teraz to bolo podobné.“

Premožiteľ napriek postaveniu v pelotóne zaskočil Šarišanov v rozhodujúcich činnostiach. „Výsledok bol odrazom našej nemohúcnosti v koncovke. Kým domáci mali viac šťastia, ukázali väčšiu pohotovosť i presnosť streľby, my sme sa nepresadili.“

I za nepriaznivého stavu si východniari pred poslednou dvadsaťminútovkou hovorili, že sa to pokúsia otočiť, ale zostalo len pri slovách.

Pavol Segľa pripomenul, že v závere základnej časti sa mužstvo musí viac koncentrovať na každý súboj, nepodceňovať žiadny detail a stále hrať naplno. „Len tak sa vráti pohoda na naše hokejky.“

Dnes Prešovčania privítajú o 17. hod. vo východoslovenskom derby Michalovce. S nimi majú dosiaľ lepšiu bilanciu, naposledy vyhrali i v Zemplíne.

Pravda, kolektív HC 07 bude oslabený, lebo okrem dlhšie zraneného brankára Fedora rameno si vykĺbil Náhlik a Macejka zase bolestivo nastrelili pukom.

„I napriek týmto stratám sme odhodlaní obstáť, so silnejšími konkurentmi máme väčšiu motiváciu. Myslím si, že to bude super zápas a verím, že nás prídu povzbudiť vo veľkom počte aj diváci.“

Iné trénujú, iné hrajú

Pokiaľ chcú Prešovčania nadviazať na úspešné výsledky, musia sa vyvarovať tŕňov, ktoré omínajú ich hru.

„Niekedy sa môže stať, že zámer nevyjde, no nemalo by sa to opakovať,“ podotkol tréner Ján Faith, ktorého porážka v Trnave mrzela i preto, lebo vie, na čo jeho zverenci majú predpoklady.

Klinec po hlavičke trafil nasledujúcou myšlienkou: „Niekedy ako keby chlapci neboli prítomní v zápasovom dianí a myšlienkami sa pohybovali inde.“

To bol zrejme i prípad ostatného vystúpenia, pričom kouč prízvukoval hráčom, aby ukázali len to, čomu sa venujú na tréningoch a čo je v ich schopnostiach.

„Neraz nacvičujeme signály pri presilovke, lenže priamo v zápase hráči urobia niečo iné, nesnažia sa zahrať to, čo robíme na tréningu. Nie každá presilová hra vyjde, ale treba sa snažiť zvládnuť ju čo najlepšie, pripraviť si pozíciu na streľbu a zakončiť. Lenže pokiaľ pri početnej prevahe nevystrelíme alebo len slabo, propagačne, tak potom čo si o tom myslieť?“

Podľa J. Faitha nastávajúci súboj je z kategórie prestížnych, a tak k tomu treba aj pristúpiť. Navyše hostiteľom ide o čo najlepšiu pozíciu pred play–off a okrem toho by si mali vybudovať znovu väčšie herné sebavedomie.

Inak, zaujímali sme sa - vzhľadom na blížiaci sa záver obdobia vyhradeného na hráčske rošády - o to, či súpisku Prešova ešte obohatia nejaké nové mená.

„Chceli by sme skvalitniť tím na postoch obrancov i útočníkov, ale, žiaľ, ponuka nie je dostatočná. Okrem toho mužstvá ešte bojujú o konkrétne priečky, sú v hre o jednotlivé méty, a nikto nechce pustiť hráčov. Verím však, že do konca mesiaca ešte čosi vymanévrujeme aj v tomto smere,“ pripomenul tréner Ján Faith.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.