Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Derby rozdielnych polčasov

Sportnet|Publikované 15. okt 2006 o 22:00

Cez víkend dohrali 7. kolo extraligy hádzanárov. V derby na prešovskej palubovke v prvom polčase jasne kraľovali domáci, ktorí získali 11-gólový

náskok. Po zmene strán však nečakane boli úspešnejšie Sečovce, ktoré aspoň zmiernili svoju prehru. Košičania hostili N. Zámky a hoci sa zdalo, že by mohli vyhrať, predsa bezduchou hrou a chybami umožnili súperovi získať náskok, ktorý už potom nezlikvidovali.

Ján LEŠKO

Prešov Sečovskí policajti sa v tejto sezóne postarali o veľké prekvapenia, ale v Tatran handball aréne sa tentoraz nekonalo. Favorit síce druhý polčas prehral o dva góly, ale základ z prvej časti mu stačil na presvedčivú výhru. Domáci začali razantným nástupom. Typickou rýchlou hádzanou doťahovali akcie do úspešného konca. Tatranu výborne zachytal brankár Bakša, no ani Kaminský v bráne ŠKP sa nedal zahanbiť. Neraz vychytal prešovských strelcov vo vyložených pozíciách. Zápas to bol spočiatku celkom zaujímavý. Hostia sa snažili držať krok a boli vicemajstrovi zdatným súperom. Prešovčania však v druhom polčase evidentne zvoľnili. Keď viedli už o 13 gólov (40.min. 14:11), na ihrisko prišli aj hráči z lavičky.

Tatran: Bakša, Popčák Mazur, T. Mažár 1, Huňady 7/4, Michal Urban 2, Pekár 4, Miloš Filič 1, Mokriš 1, Čorej 2, Fuňak 10, Tumidalský 3, Durilla, Mikéci. ŠKP: Kaminský, Čižmár Kužma, Šiška, Frajkor 4/1, Meluš, Korytko, Seman 6/3, Regenda 1, Garguľák, Brutovský, Gamrát 5, Nagy 6. Pokutové hody: 4/4 5/4. Vylúčení: 6 6. ČK: 41.min. Pekár za tri vylúčenia. Pred 635 divákmi rozhodovali Gedeon a Rapač.

Košice N. Zámky 26:30 (15:18)

(glo)

Košice - Od úvodnej minúty sa súperi v rýchlom stretnutí ťahali za prsty. Aj keď obaja brankári mali niekoľko úspešných zákrokov, predsa len skóre postupne narastalo. Domáci získali v 24. min. trojgólový náskok 14:11 a zdalo sa, že preberajú iniciatívu, avšak opak bol pravdou. Po zbytočných chybách umožnili súperovi v priebehu dvoch minút vyrovnať. Rovnako im nevyšiel záver polčasu a súper razom viedol rovnakým rozdielom. Po zmene strán Novózamočania poľahky získali päťgólový náskok a hoci domáci dokázali sa dotiahnuť na rozdiel dvoch gólov 20:22, nebolo im to nič platné. Bezduchým výkonom umožnili súperovi opäť získať dostatočný náskok, ktorý už umnou hrou udržal až do konca stretnutia.

Košice: Olejár, Paul Mazák 3,Hruščák 2/1, Faith 6/1, Guzy 3, J. Kolesár 2, Pecha 3, Strapko 3, Cibere, Vikartovský, Urban 3, Krajňák1, M. Kolesár. Najviac gólov N. Zámky: Rábek 9, Ivanov 6. Pred 200 divákmi rozhodovali Sivák, Dvorský, sedemmetrové hody 3/2 2/2, vylúčení 2:5, ČK: Bačík, Chripák (obaja N. Zámky za hrubé fauly).

Zostávajúci výsledok

Hlohovec - Topoľčany 30:20 (16:8).

Liga majstrov, A-skupina - 3. kolo: Portland San Antonio - P. Bystrica 42:25 (23:12), Sarajevo - Veszprém 25:31 (10:19).