Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Derby pri Toryse rozhodol jediný gól

V súboji susedov boli úspešnejší domáci Sabinovčania. (Autor: Daniel Dedina)
Sportnet|Publikované 4. jún 2012 o 22:00

Nedeľňajšie 28. kolo Majstrovstiev regiónu VsFZ spojilo dvoch geografických susedov, tímy Sabinova a Veľkého Šariša.

Už pred úvodným výkopom boli karty jasne rozdané, domáci boli definitívne zachránení, zatiaľ čo hosťom zostal v rukách zostupový čierny Peter.

SABINOV. Kto očakával, že aktéri stretnutia ponúknu divákom pekný ofenzívny futbal bez obáv o výsledok, musel byť sklamaný, lebo väčšinou sme boli svedkami rozháraného medzišestnástkového futbalu, s minimom šancí na oboch stranách.

O výsledku tak rozhodla akcia z 26. min., keď Molčan posadil milimetrový center na hlavu Dlugoša a sabinovský kapitán rozhodol o tom, že tri body zostali na domácom trávniku.

Očakával lepší futbal

V rovnakom duchu sa niesli úvodné pozápasové slová kormidelníka hostí, Mariána Prusáka.

„Trocha som sklamaný z úrovne stretnutia, mužstvá už neboli pod tlakom, preto som očakával lepší futbal. V predchádzajúcich stretnutiach vonku sme hrali lepšie, boli sme aktívnejší, pohyblivejší, to nám v tomto zápase chýbalo. Dnes sme prakticky nemali šancu, a s tým sa nedá na súperovom ihrisku uspieť.“

Nebola to zďaleka prvá prehra pivovarníkov o jediný gól. „Veľa predznamenala už neúspešná jeseň, na jar sme mali o niečo kvalitnejší káder, ale je to už aj vec psychiky, po inkasovanom góle neraz padnú hráčom hlavy dole. Mnohí z týchto mladých hráčov ešte len potrebujú zbierať skúsenosti,“ zamyslel sa nad príčinami tohto neradostného konštatovania kormidelník hostí.

Veľký Šariš je na ceste do nižšej súťaže, ale ako to už v takýchto prípadoch býva, všetko je možné, preto záver hodnotenia sa niesol aj v tomto znení.

„Neviem, čo bude ďalej, isté je, že posledný vypadnúť musí. Aj v minulosti boli rôzne prípady, keď pôvodne vypadávajúci napokon nevypadol, takže si ešte počkajme na ďalší vývoj situácie. Myslím si, že by bola škoda, ak by sme museli hrať nižšiu súťaž. S vyriešením tejto otázky bude zrejme súvisieť aj moje prípadné zotrvanie vo funkcii,“ poskytol M. Prusák na záver svoj pohľad na celkovú momentálnu situáciu v klube a potenciálnu ďalšiu spoluprácu.

S výsledkom spokojný, s hrou menej

Samozrejme, lepšie sa hodnotil zápas domácemu trénerovi, Pavlovi Šaršalovi, aj keď ani on nebol z výkonu svojich zverencov nadšený.

„S výsledkom som spokojný, s hrou už menej, v podvedomí sme očakávali podobný priebeh. Veľa sme dnes divákom neukázali, bol to skôr bojovný zápas, jediným pozitívom sú teda tri body a to, že sme dokázali udržať našu šnúru bez prehry.“

Kvalitných individuálnych výkonov bolo ako šafranu, zábleskov kvality minimum, nám sa azda najviac pozdával stredopoliar domácich Daniel Sochovič.

„Bol väčšinou tam, kde má byť, ale nerád by som spomínal konkrétne mená, celkovo zápas nemal také grády, aké by mal mať,“ odmietol konkretizovať mená hráčov, ktorí ho uspokojili.

Ďalších zápasov v ostatných dvoch kolách sa neobáva. „Mám pocit, že naše zápasy s kvalitnejšími súpermi sú lepšie.“

Na naše podpichnutie, či môžu v Sabinove rátať ešte s ďalšími šiestimi bodmi do tabuľky, dodal: „To by bol najlepší možný scenár.“ „Určite ale pôjdeme do oboch zápasov s cieľom, že v nich nechceme prehrať,“ zakončil už vážnejším tónom P. Šaršala.

ico

Kanonieri MR Východ

17 gólov: Pčola Š. (Snina),
15 gólov: Majoroš M. (Haniska), M. Lukáč (Snina), Seman (V. Opátske),
13 gólov: Bandžuch (V. Opátske), Majerník (Haniska), F. Varga (Stropkov),
12 gólov: Jančošek (B. N. Ves), Paraska (Humenné), Kočík (Sp. Podhradie),
11 gólov: Majoroš J. (V. Opátske), Forgáč (Michalovce B),
10 gólov: Matfiak (Sp. Podhradie),
9 gólov: Čabala (Giraltovce), Dlugoš J. (Sabinov),
8 gólov: Molnár S. (Haniska), Voroňák (Humenné), Čepa (Stropkov), Kozák (Svit), Macečko (B. N. Ves),
7 gólov: Pokrivčák (Sp. Podhradie), Sima (Humenné), Badzík (Svit), Kokočák (Michalovce B),
6 gólov: Ďuďa (Michalovce B), Čobík-Ferčík (Krásna), Kaňuch, Vojta (Giraltovce), Vyravec (Svidník), Olejár (V. Šariš), Radačovský, Novotný (Sabinov), Karnaj S. (Humenné), Kovács (Barca).

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.