Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Derby pre Svit

Sportnet|Publikované 13. okt 2008 o 22:00

IV. liga - severSvit - Kežmarok 2:0 (0:0)Do atraktívneho podtatranského derby nastúpili Sviťania s cieľom potvrdiť úlohu favorita, no narazili na

IV. liga - sever

Svit - Kežmarok 2:0 (0:0)

Do atraktívneho podtatranského derby nastúpili Sviťania s cieľom potvrdiť úlohu favorita, no narazili na zdatného súpera, ktorý im dokázal takmer hodinu vzdorovať a držať priaznivý výsledok. V 13. minúte sa ocitol po nedorozumení v zadných radoch domácich v sľubnej šanci Precák, no Marušáka sa mu nepodarilo prekonať. V 20. minúte mohol ľahkovážnosť a nepresnosť v rozohrávke domácich potrestať Gáborčík, ale jeho prudkú strelu Marušák reflexívne vyrazil na rohový kop. Sviťania sa dokázali vymaniť z vlastnej ulity po prvýkrát až v 29. minúte, kedy vystrašil prízemnou strelou Ružbaského Handzuš, no tá mierila iba tesne mimo bránu. Po polhodine hry sa oba tímy v rozpätí dvoch minút takmer tešili z vedúceho gólu, no tie im arbitri neuznali. V 31. minúte totiž na domácej strane po Krišandovej strele sa k odrazenej lopte dostal Jambor, no za chrbát hosťujúceho brankára ju poslal z ofsajdového postavenia a ihneď na to na opačnej strane prudká strela M. Nováka, ktorá sa odrazila od brvna, neprešla podľa názoru hlavného rozhodcu celým objemom za bránkovú čiaru. Sporné verdikty však mužstvá na ihrisku nerozladili a naďalej predvádzali korektný súboj. V 38. minúte mohol domácich predsa len dostať do vedenia po ďalekonosnom projektile z vyše 30 metrov Pekarčík, no ten skončil iba na brvne hosťujúcej brány. Tesne pred odchodom do kabín stálo na strane Kežmarčanov znova šťastie, keď sa vo vyloženej šanci ocitol Tropp, ale pozorný Ružbaský jeho pokus vyrazil. Po zmene strán už neponechali Sviťania nič na náhodu a od úvodu uzamkli hostí na ich vlastnú polovicu. Z útočného tlaku však vážnejšie ohrozili hosťujúceho gólmana až v 58. minúte, no Jarkuliš svoju príležitosť na skórovanie nezúžitkoval. S pribúdajúcimi minútami mali hru pod kontrolou väčšinou už iba domáci a ostávalo len otázkou času, kedy sa im podarí po prvýkrát rozvlniť sieť. Podarilo sa im to ale až v 75. minúte, kedy na Pekarčíkov presný center z pravej strany si do 16-ky nabehol Budzák a umiestnenou hlavičkou prekonal Ružbaského. Hostia ostali po tomto momente viditeľne zaskočení a o tri minúty po podobnej situácii inkasovali znova, to keď Jarkulišovu ideálne centrovanú loptu zúžitkoval presnou hlavičkou Diabelko. V zostávajúcich minútach mohli domáci ešte prikrášliť svoje víťazstvo, no v 82. minúte mal Turcsányi v koncovke vychýlenú mušku a Hudač svoj individuálny prienik v 87. minúte nedokázal zúžitkovať.

Góly: 75. Budzák, 78. Diabelko. Pred 300 divákmi rozhodoval Jančár, ŽK: Pekarčík - Precák, Šavel. SVIT: Marušák - Kostolník, Jína, Jarkuliš, Koch [46. Budzák (81. Turcsányi)] - Pekarčík, Krišanda, Tropp (70. Diabelko), Jambor - Handzuš, Hudáč. KEŽMAROK: Ružbaský - Semivan (57. Groman), Kubičko, Šupala, Andráš - M. Novák, Šavel, Gáborčík (65. Bednár), Podolský - Precák, Bača (71. Bednarčík).

(mdc)

Ľubica - Dl. Klčovo 2:1 (1:0)

Od úvodného hvizdu hlavného rozhodcu to bol obojstranne veľmi kvalitný súboj, v ktorom sa stretli dva herne vyspelé kolektívy. Hralo sa v svižnom tempe, hore - dolu. V 10. minúte zahral jeden z hosťujúcich obrancov nedovolene rukou v pokutovom území a nariadený pokutový kop M. Kaprál bezpečne premenil. Po štvrťhodine hry mal veľkú príležitosť domáci Kurta, ale z piatich metrov trafil vedľa. V 20. minúte mieril M. Sova hlavou nad. O ďalších päť minút už lopta z kopačky M. Kaprála smerovala do bránky, ale pred bránkovou čiarou ju vykopol jeden z obrancov Dlhého Klčova. Vzápätí pohrozili aj hostia, ale samostatný nájazd jedného z ich útočníkov domáci brankár Kriššák zneškodnil. Po polhodine hry napálil loptu do žrde domáci Kurta. Ten istý hráč o päť minút neskôr znova nemieril presne. V 40. minúte po rohovom kope mali šancu hostia, ale tiež nepochodili. Ani po obrátke sa obraz hry výraznejšie nezmenil. Ľubičania začali tlakom a po hodine hry poistili svoj náskok, keď Kalafut vysunul M. Kaprála a ten nezištnou prihrávkou našiel M. Sovu, ktorý do odkrytej časti bránky bez problémov rozvlnil sieť. V 75. minúte sa dočkali aj hostia, keď po faule domáceho brankára premenil jedenástku Dzurovčin a zdramatizoval stretnutie. Hostia vsadili všetko na jednu kartu, hrali vabank a domáci hrozili brejkami. V 88. minúte mohli ale hostia vyrovnať, no na zaslúženom víťazstve Ľubičanov, ktoré mohlo byť i výraznejšie sa už nič nezmenilo.

Góly: 10. M. Kaprál (z 11 m), 60. M. Sova - 75. Dzurovčin (z 11 m). Pred 200 divákmi rozhodoval Zvolánek, ŽK: Oravec, Kalafut, Kriššák - Košuda. ĽUBICA: Kriššák - Oravec, Sklenár (46. K. Zavacký), J. Sova, Marhefka - Vojtánek, L. Kaprál (62. Lach), Kalafut (78. V. Zavacký), Kurta - M. Kaprál, M. Sova.