Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Derby pre domáce

Sportnet|Publikované 27. nov 2005 o 23:00

V 7. kole basketbalovej extraligy žien v derby o tretiu priečku zvíťazil domáci Poprad nad Cassoviou jasne o 24 bodov. K Cero I.C.P. vedené Štefanom

Svitekom nemali problémy v Banskej Bystrici. Program 8. kola (sobota): Viktoria PČSP Nitra, Poprad K Cero I.C.P., Myjava Cassovia, B. Bystrica Ružomberok.

Viktória PCSP - Ružomberok 43:102 (7:27, 20:57, 36:73)

Stretnutie malo predpokladaný priebeh. Už v prvej štvrtine si Ružomberok vytvoril dostatocný náskok, ktorý postupne zveladoval. Stobodovú hrancu pokorila v 38. minúte Furková. Domáce držali krok iba v tretej štvrtine.(špa)

Viktoria PCSP: Zentková 12, Kovalová 9, Palušná 8, Kandrácová 6, Lászlóová 4 (Magušková 2, Pindrochová 2, Bartánusová 0). Najviac bodov Ružomberka: Borecká 35, Furková 19, Borukovová 14, TH: 14/10 - 15/10, fauly: 15 - 17, trojky: 1 - 5, rozhodovali: Zubák a Šarišský, 200 divákov.

B. Bystrica - K Cero I.C.P. 65:97 (16:19, 16:26, 18:25, 15:27)

V prvej štvrtine basketbalistky UMB dokázali vzdorovať favorizovaným hostkám, ktoré sa nedokázali presadiť pod košom. V priebehu tretej štvrtiny však Košičanky vystupňovali tlak a ťažili z chýb domácich hráčiek. Hoci Bystričanky bojovali, napokon favorizované hostky zvíťazili zaslúžene.

Najviac bodov: Antalecová 16, Kmeťová 14, Uhríková 11 - Mazzanteová 21, R…žičková 16, Johnsonová 13, TH: 30/27 - 29/21, fauly: 22 - 23, trojky: 2 - 6, rozhodovali: Kuzmiak a Hančík, 450 divákov.

Poprad - CBK Cassovia 83:59 (17:12, 24:15, 18:11, 24:21)

Po celý zápas mali domáce basketbalistky jednoznačne navrch. Popradčanky hrali s nevšednou chuťou, darila sa im streľba a dobre doskakovali pod oboma košmi. V poslednej minúte prvého polčasu viedli o šestnásť bodov (40:24), v 24. min ešte zvýšili svoj náskok na rozdiel 20 bodov (49:29) a napokon poľahky doviedli stretnutie do víťazného konca.

Najviac bodov: Szíjjártóová 22, Kloudová 19, Pisárová 11 - Stantienová 20, Minčíková 12, Egedová 10, TH: 24/18 - 8/5, fauly: 13 - 24, trojky: 5 - 2, rozhodovali: Matějčík a Kukelčík, 120 divákov. (SITA)

ZOSTÁVAJÚCI VÝSLEDOK

Nitra - Myjava 51:53 (10:9, 20:22, 39:38), najviac bodov: Kalafutová 14, Soošová 9 - Domaracká 16, Mikovicová 10.