Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Derby nešťastné pre Legdana i Wienera

Dávid Legdan. V derby mal riadnu smolu. (Autor: 1.hfchumenne.sk)
Sportnet|Publikované 17. apr 2012 o 22:00

Humenský stredopoliar utrpel už v 1. minúte otras mozgu, sninský obranca musel striedať v 16. minúte kvôli výronu členka.HUMENNÉ. Derby pod Vihorlatom malo aj nepríjemnú futbalovú stránku. Nedohrali ho dvaja mladíci, humenský Dávid Legdan, ktorý v piatok oslávi okrúhlu dvadsiatku a sninský Ján Wiener, 21-ročný obranca.

Už v 20. sekunde sa vo vzdušnom súboji zrazili hlavami Legdan a Wiener, pričom humenský záložník to „schytal“ aj chvíľkovým bezvedomím.

Po pár sekundách sa prebral, mimo hracej plochy sa aj postavil na vlastné, ale z pohybu bolo badať, že v stretnutí pokračovať nemôže.

Domáci museli striedať, v 9. min. sa objavila pred humenskou striedačkou záchranka, aby Legdana odviezla na vyšetrenie hlavy.

Humenský odchovanec opúšťal ihrisko za diváckeho potlesku. Futbal to bol do prestávky viac kostrbatý, hra sa často prerušovala Aj v 16. minúte, keď museli striedať hostia.

Po bežnom súboji o loptu s Chudinom ostal na trávniku ležať Wiener, odkríval, či skôr odskackal z neho dolu a už sa naň v zápase nevrátil.

Otras mozgu

Po stretnutí sme tak zisťovali, čo sa futbalistom prihodilo. V prípade stredopoliara 1. HFC Humenné sa potvrdilo predpokladané - otras mozgu.

„Hráč si tesne po incidente nepamätal na detaily, bolo mu na vracanie, mal bolesti hlavy v zátylku, predpokladám teda, že pôjde o otras mozgu,“ konštatoval hneď po stretnutí Vladimír Kužmik.

Lekár humenského mužstva nám situáciu v pondelok napoludnie po návšteve hráča ešte upresnil.

Jeho predpoveď bola správna, hráč sa už cíti lepšie a dnes - zajtra by mohol byť prepustený do domácej liečby, avšak od futbalu si bude musieť minimálne dva týždne odpočinúť.

Po štvrťhodine museli striedať aj Sninčania, Wiener mal „nepoužiteľnú“ pravú nohu.

„Podľa prvých informácií má výron členka, pri súboji zle dopadol na nohu, no malo by to byť v poriadku. Nepríjemná situácia, škoda, ale aj tie patria k futbalu,“ dodal František Hanc, hrajúci tréner MFK Snina.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.