Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Derby korisťou Chemosvitu

Sportnet|Publikované 2. nov 2008 o 23:00

Počas víkendu pokračovala basketbalová extraliga mužov stretnutiami 8. kola.Poprad - Sp. N. Ves 81:78 (40:42)Spišské derby malo veľmi dramatický

Počas víkendu pokračovala basketbalová extraliga mužov stretnutiami 8. kola.

Poprad - Sp. N. Ves 81:78 (40:42)

Spišské derby malo veľmi dramatický priebeh a o jeho osude sa rozhodovalo prakticky až v závere. V I. polčase sa súperi striedali vo vedení, v tretej časti vyhrávali častejšie hostia, ale v 32. min už viedol Poprad 69:58. V dramatickom závere sa Spišiaci dvakrát dotiahli na rozdiel jedného bodu. Desať sekúnd pred koncom znížil Avalič na 79:78, ale hostia vzápätí faulovali a Popradčania dvoma úspešnými trestnými hodmi spečatili svoje víťazstvo.

Najviac bodov: Ingles 27, Sedmák 19, Práznovský 11 - Madaj 22, Lozančič 17, Avalič 12. TH: 25/19 - 22/13, fauly: 19 - 24, trojky: 6 - 9, rozhodovali: Zubák, Bohucký a Pipíška, 1200 divákov.

Handlová - Košice 86:61 (42:36)

Domáci hráči hneď v úvodných sekundách dali Košičanom najavo, kto bude pánom na palubovke. V prvej štvrtine si vypracovali 12-bodový náskok, no ten Slávia TU v druhej časti znížila na minimum. V druhom polčase Handlová zlepšila obranu, vypracovala si rozhodujúci náskok a záver duelu dohrali v domácom drese mladí hráči, ktorí vedenie s prehľadom udržali.

Najviac bodov: Števula 23, Bičvič 21, Vlaič 15 - Baťka 20, Demečko 11, Probala 9. TH: 22/15 - 12/9, fauly: 20 - 17, trojky: 5 - 2, rozhodovali: Kuzmiak, Tomašovič a Lacko, 750 divákov.

Zostávajúce výsledky: Levice - B. Bystrica 72:57 (33:41), Komárno - D. Kubín 87:59 (37:29), Pezinok - Prievidza 91:50 (41:31), Inter - Nitra 89:99 (47:54).