Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Derby bolo otvorené do posledných minút

Sportnet|Publikované 23. nov 2008 o 23:00

Košické derby bolo zaujímavé. BSS i Cassovia hrali nielen o prestíž, ale oba kolektívy potrebovali i body do tabuľky, čomu zodpovedalo nasadenie, ale

na druhej strane aj istá dávka nervozity. Všetko bolo otvorené do posledných minút, ale Cassovia mierny náskok svojho rivala už nestiahla.

KOŠICE. BSS zvíťazili 67:62 a potvrdili úlohu miernych favoritiek stretnutia.

Kľúčový (mini)náskok v druhej štvrtine

Rozhodujúcou fázou zápasu sa ukázala druhá polovica druhej štvrtiny, v ktorej domáce získali síce malý, ale napokon rozhodujúci náskok. V 17. minúte sa odpútali na rozdiel ôsmich bodov, čo síce v basketbale nič neznamená, ale v tomto prípade to prinieslo upokojenie do radov BSS. Cassovia napriek snahe už nedokázala ani raz v ďalšom priebehu vymazať minimálne manko (najviac sa priblížila v 32. minúte na 55:53). "Po polčase sme si priali ten náskok ešte viac natiahnuť, čo sa nám však nepodarilo. Bolo to vyrovnané až do konca, ale sme rady, že sme to udržali," hodnotila krídelníčka víťazného celku Dáša Krasnočková. Hosťujúci kolektív môžu mrzieť niektoré zaváhania v obrannom doskakovaní a aj biedna úspešnosť premieňania trestných hodov, ani nie 50 percent.

Lepšie ako predtým

Každopádne, aj keď nie všetko obom tímom vychádzalo, bojovnosť sa im uprieť nedala. "Určite, bol to boj, ako v každom derby. V ňom nikdy vopred nie je jasný víťaz. Snažili sme sa sústrediť na ich strelkyne, aby nám nedávali body. Usilovali sme sa hrať kolektívne v obrane a rýchlo prechádzať do protiútokov, čo sa nám darilo len niekedy. Myslím si však, že to bolo lepšie ako v predchádzajúcich zápasoch," vyjadrila sa kapitánka BSS, ktorá zabrala najmä v poslednej štvrtine svojimi šiestimi bodmi.

Môžu hrať pokojnejšie

Domáci tím v tomto stretnutí musel upevniť svoje postavenie v prvej šestke, inak mohol mať ešte problémy. Hráčky si to dobre uvedomovali. "Je to tak. Tento duel nás už konečne posunul bližšie k tomu, aby sme mali miesto v prvej šestke. Keby sme prehrali, Cassovia aj ostatní súperi by sa nám priblížili. Našťastie sa tak nestalo a môžeme hrať pokojne ďalej," dodala D. Krasnočková. BSS po sobotňajšej výhre môže dokonca útočiť aj na tretiu priečku Nitry, na ktorú stráca už len bod a o dva týždne ju hostí na svojej palubovke.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.