Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Derby bolo dramatické už na začiatku

Zlom v zápase prišiel skoro. V 18. min. prišli Podhradčania o brankársku jednotku M. Harhovského. A bolo rušno. (Autor: Peter Podolinský)
Sportnet|Publikované 18. aug 2014 o 22:00

V gemerskom derby medzi Gemerskou Polomou a Krásnohorským Podhradím bol vylúčený gólman Harhovský.

V gemerskom derby medzi Gemerskou Polomou a Krásnohorským Podhradím bol vylúčený gólman Harhovský a zápas po tomto oslabení hostí inak ako domácim víťazstvom skončiť ani nemohol.

GEMERSKÁ POLOMA. Doposiaľ sa aktéri nedeľajšieho duelu stretli už šesťkrát, pričom dvakrát vyhrali Polomčania, dvakrát Podhradčania a zrodili sa i dve remízy.

Vyrovnaná bilancia sľubovala aj ďalšie vyrovnané derby. Opak bol však pravdou.

Domáci boli od úvodu aktívnejší a po jednej zo štandardiek nastrelili brvno. Po necelej polhodinke otvoril skóre Benedik a neskôr Macák, nová posila Polomčanov vedenie poistil.

V 55. min. zahral v pokutovom území rukou Lükő a nariadenú penaltu premenil na rozdiel troch gólov kapitán Miloš Gallo. Po hodine hry čestný úspech hostí zaznamenal R. Kuzma.

V tábore hostí absentoval aj J. Piater z dôvodu čerpenia dovolenky a preto sa v úlohe kapitána predstavil J. Erdöfalvi.

„Myslím si, že výhra bola spravodlivá a víťazstvo zaslúžené,“ povedal po zápase kapitán FK Gemerská Poloma Miloš Gallo.

„Mrzí ma prehra ako i tie nefutbalové veci, ktoré sa pričinili o priebeh i výsledok zápasu. Jednoznačne domácim gratulujem k víťazstvu, ale zase svojich zverencov chválim a nehanbím sa, že som s nimi tento zápas prehral,“ konštatoval tréner FK Krh. Podhradie Július Balta.

Vylúčenie Harhovského

V 18. min. vylúčil arbiter gólmana hostí Harhovského za hrubé neslušné správanie. Ako je uvedené v zápise „za prudké hodenie lopty do domáceho hráča po prerušenej hre z bezprostrednej blízkosti“.

Následne ale nariadil odkop od brány za faul na brankára. K tomuto momentu je viacero verzií. Kto do koho kopol, strčil, fauloval, oplácal. Bola lopta pod kontrolou gólmana či nie?

Do brány potom nastúpil druhý gólman Kerekeš. Hostia dávajú námietku na zväz a bude sa tak rozhodovať za zeleným stolom za pomoci videozáznamu.

Treba však pripomenúť, že v poslednom derby zápase za podobný incident dostal v Krásnohorskom Podhradí za oplácanie červenú kartu polomský gólman Mišina.

„To, čo urobil hosťujúci brankár, nepatrí ani do druhej okresnej súťaže. Hanba, ako sa správali a predviedli tu niektorí hráči a funkcionári. Doteraz sme mali s Podhradím dobré vzťahy, ale po tých vyhrážkach uvažujeme, či vycestujeme podobne ako Gemerská Hôrka pod hrad Krásna Hôrka,“ uviedol emotívne naladený kapitán domácich Miloš Gallo.

„Čo sa červenej karty týka, tá je vždy v réžii hlavného rozhodcu. Riešil to svojským spôsobom, lebo tam snáď mohla byť aj ďalšia červená, ktorá by eliminovala ten hendikep, že sme hrali od dvadsiatej minúty o jedného hráča menej. Menej trénované mužstvo, ktoré sa ešte len chytá, sa tak nemohlo vyrovnať domácim s mínus jedným hráčom,“ povedal J. Balta.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.