Piatok, 23. júla, 2021Meniny má Oľga

Denverská polícia rozháňala fanúšikov plynom, lebo vyvaľovali stĺpy

TASR|10. jún 2001 o 13:51

Denver 10. júna (TASR)- Denverská polícia musela pri oslavách titulu víťazov Stanleyovho pohára hokejového klubu Colorado Avalanche rozohnať rozvášnených fanúšikov slzným plynom. Oslavujúci fanúšikovia totiž zapaľovali v uliciach ...

Denver 10. júna (TASR)- Denverská polícia musela pri oslavách titulu víťazov Stanleyovho pohára hokejového klubu Colorado Avalanche rozohnať rozvášnených fanúšikov slzným plynom. Oslavujúci fanúšikovia totiž zapaľovali v uliciach Denveru veľké vatry, strieľali svetlice a petardy a vyvracali pouličné stĺpy.

Niekoľko ľudí miestna polícia, ktorá do akcie nasadila vyše 700 policajtov v plnej výzbroji i na koňoch, zatkla a zvyšok osláv si budú môcť "vychutnať" vo väzení. Ako to už býva zvykom pri týchto oslavách v amerických uliciach pri tituloch rôznych súťaží ako NBA, NHL, či SuperBowl, za obeť padlo niekoľko rozbitých výkladov, zhorelo niekoľko aút a proti policajným jednotkách snažiacim sa zabezpečiť bezproblémový priebeh osláv bez incidentov a zranení, vyletelo zopár fliaš. Policajti ale tieto situácie berú s rozvahou a na videokamery pozorne nahrávajú prípadných výtržníkov. Ich počínanie sa však nepáči ľuďom, ktorí si iba chceli vychutnať oslavy v uliciach Denveru:

"Nič sme neničili a všetci sme oslavovali, keď zrazu začali policajti medzi nás hádzať kanistre s plynom," hovorí 23-ročný Ryan z Denveru. "Myslel som si, že pôjdem do mesta, dám si na oslavu pár pív a dobre sa s ostatnými zabavím. Namiesto toho som dýchal kúdole dymu," povedal Carey Jenkins, ktorý zápas sledoval doma.

Súvisiace články