Utorok, 15. júna, 2021Meniny má Vít

Denník Tampa Tribune určil za víťaza Calgary, hráčom Tampy sa ospravedlnil

Sportnet|9. jún 2004 o 00:00

TAMPA - Denník Tampa Tribune sa ospravedlnil svojim čitateľom, že vo svojom utorňajšom vydaní chybne informoval o rozhodujúcom 7. zápase finále NHL o Stanleyho pohár. Tampa Bay Lightning v ňom zdolala na vlastnom ľade Calgary Flames 2:1 a celú sériu ...


Španielsky cyklista Jose Guttierez vyhral včerajšiu druhú etapu pretekov Dauphine Libere vo Francúzsku, ktorá viedla z Bronu do Saint Etienne a merala 181 km. Guttierez si obliekol žlté tričko vedúceho jazdca pretekov. FOTO - REUTERSTAMPA - Denník Tampa Tribune sa ospravedlnil svojim čitateľom, že vo svojom utorňajšom vydaní chybne informoval o rozhodujúcom 7. zápase finále NHL o Stanleyho pohár. Tampa Bay Lightning v ňom zdolala na vlastnom ľade Calgary Flames 2:1 a celú sériu vyhrala 4:3, no v denníku bola správa, že z víťazstva sa tešili "plamene" z Calgary.

Vydavateľ Gil Thelen priznal, že stále nevie, ako k chybe prišlo. Podľa neho mali pripravené dva varianty, že Tampa vyhrala alebo prehrala. Podľa neho odoslali z redakcie správne prvý variant, no napriek tomu sa do obehu dostalo 275 000 výtlačkov s chybným textom na titulnej strane: "Tampa Bay Lightning nevyhrala Stanleyho pohár, no napriek tomu má za sebou výnimočnú sezónu." Vedenie denníka sa zaviazalo, že k podobnej chybe v budúcnosti už nedôjde. (tasr)

Súvisiace články