Pondelok, 21. júna, 2021Meniny má Alojz

Denkovová a Staviski sa nerozhodli, či prejdú k profesionálom

TASR|30. mar 2006 o 09:47

Sofia 30. marca (TASR) - Bulharskí majstri sveta v tancoch na ľade Albena Denkovová a Maxim Staviski sa zatiaľ nerozhodli, či ukončenia aktívnu amatérsku ...

Sofia 30. marca (TASR) - Bulharskí majstri sveta v tancoch na ľade Albena Denkovová a Maxim Staviski sa zatiaľ nerozhodli, či ukončenia aktívnu amatérsku kariéru.

"Chvíľu si potrebujeme oddýchnuť a potom sa rozhodneme, či budeme pokračovať," povedala Denkovová. "Stále je možnosť, že budeme ďalej súťažiť, ale musíme si nájsť nový cieľ," dodal Staviski.

Dvojica, ktorá spolu jazdí od roku 1996 získala pre Bulharsko minulý týždeň v Calgary prvú zlatú medailu z krasokorčuliarskych MS. Práve po tomto triumfe odborníci očakávali ich prechod k profesionálom. "Boli to ťažké majstrovstvá a sme šťastní, že sme tentokrát uspeli," skonštatovala Denkovová. "Je to víťazstvo pre všetky malé krajiny."

Bulharský pár získal svetový titul po dvoch striebrach na ME a po druhom a treťom mieste na MS 2003 a 2004. "Sú fenomenálni," tešila sa šéfka Bulharskej korčuliarskej federácie Evgenia Karnolská. "Dosiahli nedosiahnuteľné. V Bulharsku sú iba dve plochy na korčuľovanie, ale oni nechali za sebou konkurentov z Kanady i USA."

Súvisiace články