Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Deň študentstva oslávia medzinárodnou hádzanou

Sportnet|Publikované 15. nov 2013 o 23:00

Oddiel ženskej hádzanej pri TJ Slávia Prešovská univerzita Prešov je organizátorom medzinárodného turnaja hádzanárok.

Oddiel ženskej hádzanej pri TJ Slávia Prešovská univerzita Prešov je organizátorom osemnásteho ročníka medzinárodného turnaja hádzanárok pri príležitosti Dňa študentstva.

PREŠOV. Záštitu nad ním prevzali rektor Prešovskej univerzity profesor René Matlovič a primátor mesta Prešov Pavel Hagyari.

Dušou tohto športového podujatia, svojim spôsobom výnimočného a originálneho v slovenskom akademickom športe, je bývalý skvelý hádzanár Tatrana Prešov a Dukly Praha, československý reprezentant, majster sveta, neskôr funkcionár a tréner Rudolf Horváth.

„Myšlienka, organizovať každoročne pri príležitosti Dňa študentstva hádzanársky turnaj vysokoškoláčok, vznikla a prvý raz bola realizovaná v roku 1996. Vtedy prišlo za mnou ako vysokoškolským učiteľom, tuším, šesť či sedem mladých hádzanárok, študentiek vtedajšej UPJŠ v Prešove s prosbou, či by som im nevybavil možnosť trénovať vo vysokoškolskej telocvični. Keďže táto skupinka, ku ktorej sa postupne pridali ďalšie študentky, nemohla ostať bez dozoru, tak som sa na to podujal sám,“ zaspomínal R. Horváth.

„Napokon ale neostalo iba pri trénovaní. Dievčatá chceli hrať aj zápasy a tak vzniklo hádzanárske družstvo. Zorganizovali sme prvý turnaj a dnes je z toho už osemnásťročná tradícia.“

Medzinárodný punc dajú Rumunky

Sedemnásť predošlých ročníkov odohrali družstvá počas dvoch turnajových dní. Osemnásty však „odkrútia“ akademičky počas jediného dňa, v pondelok 18. novembra.

„Aj osemnásty ročník turnaja sme naplánovali na dva dni. Žiaľ, plány sme museli, takpovediac, na poslednú chvíľu zmeniť. Z kvarteta pozvaných družstiev nám účasť na turnaji odriekol tím Bemaco Školský športový klub pri Strednej lesníckej škole Prešov. Dôvodom je vraj značná maródka hráčok tohto klubu,“ informoval predseda organizačného výboru turnaja R. Horváth.

„Zápasy prebehnú síce počas jedného dňa, no myslím, že úroveň podujatia tým neutrpí.“

Organizátori pozvali na medzinárodný turnaj hádzanárok do Športovej haly PU Prešov Universitateu Kluž z Rumunska a UKF Nitra. Tretím, tradičným účastníkom je Slávia PU Prešov. Prvý zápas Kluž - Nitra začne o 9.30 h, o 14.30 h sa stretne Prešov s Klužom a o 16. h Nitra s Prešovom.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.