Pondelok, 14. júna, 2021Meniny má Vasil

Demo drží Holanďanom palce, Nemci ho prekvapili

Ján Mikula|17. jún 2004 o 00:00

Stredopoliar bundesligovej Borussie Mönchengladbach a reprezentant Slovenska IGOR DEMO je momentálne v rodnej Nitre, kde trávi druhú časť dovolenky. Predtým bol v Grécku. Pozorne sleduje aj európsky šampionát a zápas Nemecko - Holandsko (1:1) bol pre ...

Stredopoliar bundesligovej Borussie Mönchengladbach a reprezentant Slovenska IGOR DEMO je momentálne v rodnej Nitre, kde trávi druhú časť dovolenky. Predtým bol v Grécku. Pozorne sleduje aj európsky šampionát a zápas Nemecko - Holandsko (1:1) bol pre neho súbojom s osobitným nábojom. Hrá už šiestu sezónu v Nemecku, predtým skúšal život legionára dva roky v holandskom PSV Eindhoven.

Priniesol pre vás zápas to, čo ste od neho čakali?

Veľmi milo ma prekvapila nemecká hra. Nebránili stereotypne a účinne vyrážali do brejkov. Najmä v prvom polčase boli v tomto smere nebezpeční, osobitne Wörns. Holanďanom neumožnili vytvoriť si žiadnu vážnu šancu a neustále hrozili pred van der Sarom.


Držali ste palce Nemcom, keďže v tamojšej lige hrávate, alebo Holanďanom?

Držal som a držím palce Holanďanom. V tíme oranjes mám viac bývalých spoluhráčov z PSV Eindhoven, či už je to van Nistelrooy, Stam, Cocu, Bouma a istý čas ma trénoval aj Dick Advocaat. Ich hra sa mi páči a verím, že ešte ukážu veľa pekného z futbalu. Mali nevydarenú kvalifikáciu proti Česku, kde im nič nevychádzalo, ale na druhej strane po skvostnej hre rozdrvili Írsko. To bolo to pravé holandské.


Čo znamená tento výsledok pre ďalší vývoj v skupine po víťazstve Čechov 2:1 nad Lotyšskom?

Je to veľmi vyrovnaná a silná skupina. Isté je, že jedno z troch vysokokvalitných európskych mužstiev, akými sú Holandsko, Nemecko a Česko, bude musieť po súbojoch v skupine odcestovať domov. Remíza Nemecka s Holandskom znamená, že všetko zostáva zatiaľ otvorené.


Naznačil niečo výkon Čechov pred ich súbojmi s Holandskom a Nemeckom?

Prekvapilo ma, že aj mnohí odborníci tipovali hladké víťazstvo Česka 2:0 alebo 3:0. Lotyši predsa niečo v kvalifikácii dokázali a nemožno ich podceňovať. Do 70. minúty viedli 1:0 a všetko bolo otvorené. Myslím si, že z tejto skupiny môže postúpiť každý zo spomínanej trojice. Lotyši na postup nemajú, ale každého favorita môžu potrápiť, tak ako Čechov.


Máte na šampionáte spoluhráčov z Borussie Mönchengladbach?

Vo švajčiarskom tíme je tretí brankár Jörg Stiel, Chorvát Marič vypadol pre zranenie.


Ktorý z doterajších zápasov šampionátu vás najviac zaujal?

Vo viacerých boli osobitné momenty, ale celkove čnie nad priemer súboj Anglicka s Francúzskom. Po každej stránke. Mal v sebe neskutočný náboj, ukázalo sa, že nestačí hrať do 90., ale ani do 93. minúty, treba byť v strehu až do stej minúty. Taký je dnešný špičkový futbal. V tomto dueli sa v koncovke ukázala neskutočne silná individualita Zinedina Zidana a jeho obrovské skúsenosti. To rozhodlo.


Súvisiace články