Štvrtok, 23. septembra, 2021Meniny má Zdenka

Demitrovi musia do konca mesiaca ponúknuť aspoň 1,8 milióna

TASR|21. jún 2001 o 13:46

St. Louis 21. júna (TASR) - Trh s voľnými hráčmi v NHL je v plnom prúde a víťaz Prezidentskej trofeje z roku 2000 St. Louis Blues musí v prípade, že si chce udržať dve kľúčové postavy tímu, do konca júna ponúknuť patričné finančné podmienky.

A to svojim obmedzeným voľným hráčom Keithovi Tkachukovi a Slovákovi Pavlovi Demitrovi.

V oboch prípadoch špičkových útočníkov musí ísť minimálne o vyrovnanie ich súčasného platu, čo v prípade Tkachuka, ktorého získali na jar z Phoenixu výmenou za Michala Handzuša, predstavuje 8,3 milióna dolárov, v prípade slovenského kanoniera 1,8 milióna dolárov. Ak však ponúkne nový záujemca atraktívnejšiu ponuku a Blues sa ju rozhodne nevyrovnať, môžu požadovať od obchodného súpera náhradu vo forme kompenzácie, ktorá môže predstavovať práva výberu v drafte. V prípade však, že zamestnávateľ obmedzenému voľnému hráčovi novú zmluvu neponúkne, hokejista automaticky prejde do III. kategórie neobmedzených voľných hráčov.

Dohady o snahe vedenia St. Louis Pavla Demitru predať, sa teda potvrdia alebo vyvrátia v najbližších 10 dňoch. V II. kategórii (obmedzení voľní hráči) sa nachádzajú okrem slovenského útočníka i ďaľšie mená jeho krajanov: Miroslav Šatan (Buffalo), Ronald Petrovický (Calgary), Ľubomír Višňovský (LA), Marián Cisár (Nashville), Zdeno Chára (Islanders), Marián Hossa (Ottawa), Ladislav Nagy(Phoenix) a Ľuboš Bartečko (St. Louis).

Na nové zmluvy čakajú aj hviezdy svojich tímov ako napríklad Jason Allison (Boston), Valerij Bure (Calgary), Doug Weight (Edmonton), Scottt Gomez, Petr Sýkora (obaja New Jersey), Mariusz Czerkawski (NY Islanders), Petr Nedvěd (NY Rangers), Daniel Alfredsson (Ottawa), Eric Lindros (Philadelphia), Martin Straka, Alexej Kovaľov, Vincent Lecavalier (Tampa Bay), Mats Sundin (Toronto).

ki ph

Súvisiace články