Nedeľa, 13. júna, 2021Meniny má Anton

Demitrov gól St. Louis nepomohol

Sportnet|4. mar 2004 o 00:00

NEW YORK - Ani gól slovenského útočníka Pavla Demitru nezabránil prehre hokejistov St. Louis 2:4 s Calgary v utorkovom zápase NHL. Demitra vyrovnal na 2:2 päť minút pred koncom v presilovej hre, ale necelé dve minúty neskôr strhol víťazstvo na stranu ...

Brankár tímu Washington Capitals Olaf Kölzig bol proti tejto strele Olliho Jokinena z Floridy Panthers bezmocný. Washington prehral na vlastnom ľade 0:1. FOTO - ČTK/AP

NEW YORK - Ani gól slovenského útočníka Pavla Demitru nezabránil prehre hokejistov St. Louis 2:4 s Calgary v utorkovom zápase NHL. Demitra vyrovnal na 2:2 päť minút pred koncom v presilovej hre, ale necelé dve minúty neskôr strhol víťazstvo na stranu Flames kanonier Jarome Iginla, autor dvoch gólov a asistencie. Výhru hostí poistil gólom do prázdnej bránky Steve Reinprecht. Demitrov tím tak nevyhral už šesť zápasov v rade a na play off stráca v Západnej konferencii štyri body. "Bolo to veľmi dôležité stretnutie a my sme ho pokazili. Musíme však ísť ďalej," povzdychol si útočník Blues Keith Tkachuk. Calgary pomohli dva body dostať sa na šieste miesto na Západe. "V tabuľke je to veľmi tesné, každý zápas je pre nás mimoriadne dôležitý," povedal gólman Calgary Mikka Kiprusoff.

Rangers prehrali 3:4 s Atlantou a zdá sa, že play off im už uniklo. K výhre Thrashers prispel aj Ronald Petrovický, ktorý prihral na víťazný gól Randyho Robitailla. Jazdci strácajú na play off už 15 bodov a po zápase vymenili ruského útočníka Alexeja Kovaľova do Montrealu za Slováka Jozefa Baleja a výber v drafte 2004.

Do kanadského bodovania sa zo slovenských hokejistov zapísal aj obranca Radoslav Suchý, ale jeho Phoenix podľahol Edmontonu 4:5 po predĺžení. Hrdinom stretnutia bol Ryan Smyth, ktorý zaznamenal dva góly vrátane víťazného a aj jednu prihrávku.

Po triumfe 3:2 nad Bostonom majú hráči Toronta na svojom konte 84 bodov a v tabuľke Východnej konferencie sa vyrovnali na čele Ottawe, Philadelphii a Tampe Bay. "Ešte som niečo také nezažil. To dokazuje, ako tvrdo sa v tejto lige bojuje," povedal kapitán Maple Leafs Mats Sundin, autor dvoch gólov. Boston má len o dva body menej ako spomínané štyri tímy.

Dlhých 101 zápasov čakal na gól obranca Marc Bergevin. Defenzívny zadák trafil do siete New York Islanders a zabezpečil Pittsburghu remízu 3:3. Penguins tak zastavili sériu 14 prehier na domácom ľade za sebou.

Najlepšie brankárske výkony predvádza v poslednom čase Roberto Luongo. Gólman Floridy vychytal strelcov Washingtonu (1:0) a zaznamenal štvrtý shutout v posledných siedmich dueloch. Panthers tak ešte nevzdali boj o play off, na ktoré strácajú už len osem bodov.

Čisté konto vychytal aj Marc Denis, ktorý pomohol k víťazstvu Columbusu 3:0 na ľade Caroliny. Blue Jackets tak len druhýkrát v sezóne vyhrali tri zápasy v rade.