Nedeľa, 13. júna, 2021Meniny má Anton

Demitrov gól prehre St. Louis nezabránil

SITA|3. mar 2004 o 08:21

NEW YORK 3. marca (SITA) - Ani gól slovenského útočníka Pavla Demitru nezabránil prehre hokejistov St. Louis 2:4 s Calgary v utorkovom zápase NHL. Demitra vyrovnával päť minút pred koncom v presilovej ...

NEW YORK 3. marca (SITA) - Ani gól slovenského útočníka Pavla Demitru nezabránil prehre hokejistov St. Louis 2:4 s Calgary v utorkovom zápase NHL. Demitra vyrovnával päť minút pred koncom v presilovej hre na 2:2, ale necelé dve minúty po jeho góle strhol víťazstvo na stranu Flames kanonier Jarome Iginla, autor dvoch gólov a asistencie. Výhru hostí poistil gólom do prázdnej bránky Steve Reinprecht. Demitrov tím tak nevyhral už šesť zápasov v rade a na play off stráca v Západnej konferencii štyri body.

Carolina - Columbus 0:3 (0:2, 0:1, 0:0)

Góly: 2. R. Nash, 19. Letowski (Špaček, Výborný), 38. Malhotra (Žerdev, Svitov). Vylúčení: 4:4 na 2 min, presilovky: 0:1. Strely na bránku: 25:17. Brankári: Weekes - Denis. Diváci: 9 839.

NY Rangers - Atlanta 3:4 (2:2, 0:1, 1:1)

Góly: 10. M. Messier, 18. Ch. Simon (M. Messier, Barnaby), 51. Lacouture (Kovaľov, Nedvěd) - 7. Heatley (Štefan, Sutton), 9. Kovaľčuk (McEachern, Sutton), 33. D. Tjärnqvist (McEachern, Štefan), 50. R. Robitaille (PETROVICKÝ, Štefan). Vylúčení: 6:5 na 2 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:1. Strely na bránku: 29:16. Brankári: Dunham (10. Markkanen) - Nurminen. Diváci: 18 200.

Washington - Florida 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)

Gól: 17. Jokinen (Van Ryn, V. Bure). Vylúčení: 8:6 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 29:27. Brankári: Kölzig - Luongo. Diváci: 12 628.

Pittsburgh - NY Islanders 3:3 po predĺ. (1:2, 1:1, 1:0 - 0:0)

Góly: 18. Fata (Bradley, Wilson), 38. Kostopoulos (Eastwood), 42. Bergevin (Fata, Orpik) - 2. J. Blake (Parrish), 9. Ronning, 30. Parrish (Scatchard, Cairns). Vylúčení: 4:5 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 1:0. Strely na bránku: 24:34. Brankári: Chiodo - Snow. Diváci: 10 821.

Toronto - Boston 3:2 (1:0, 1:0, 1:2)

Góly: 3. Sundin (Berehowsky, Mogiľnyj), 22. Ponikarovskij (Nieuwendyk, T. Kaberle), 54. Sundin (McCabe, Mogiľnyj) - 41. M. Lapointe (Axelsson, Rolston), 46. J. Thornton (O´Donnell, Knuble). Vylúčení: 2:3 na 2 min, navyše Berehowsky, McCabe, Roberts - Boynton, J. Thornton, T. Green na 5 min, presilovky a oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 35:21. Brankári: Belfour - Raycroft. Diváci: 19 442.

St. Louis - Calgary 2:4 (1:0, 0:0, 1:4)

Góly: 3. Mellanby (Pronger, Weight) 55. DEMITRA (Pronger, Mellanby) - 41. Reinprecht (Iginla), 42. Iginla (A. Ference, Conroy), 57. Iginla (Nieminen, Gauthier), 60. Reinprecht. Vylúčení: 3:8 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 30:20. Brankári: Osgood - Kiprusoff. Diváci: 15 171.

Edmonton - Phoenix 5:4 po predĺ. (2:1, 1:2, 1:1 - 1:0)

Góly: 11. Laraque (Bishai, Chimera), 13. J. Smith (Hemský), 21. Smyth (Horcoff), 42. Staios (Smyth, Pisani), 63. Smyth - 2. Sillinger (Langkow), 33. T. Nash (Gratton, Hulse), 39. Gratton (Cleary, SUCHÝ), 59. Langkow (Gratton, Mara). Vylúčení: 1:3 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0. Strely na banku: 27:33. Brankári: T. Salo - B. Boucher. Diváci: 16 839.