Sobota, 31. júla, 2021Meniny má Ignác

Demitra zostane v St. Louis aj ďalšie dve sezóny za 6,6 až 9 mil. USD

TASR|16. aug 2001 o 20:20

Bratislava 16. augusta (TASR) - Slovenský hokejista zámorského celku St. Louis Blues v najbližších dvoch sezónach nezmení svoj dres. S klubom podpíše dvojročnú zmluvu ...

Bratislava 16. augusta (TASR) - Slovenský hokejista zámorského celku St. Louis Blues v najbližších dvoch sezónach nezmení svoj dres. S klubom podpíše dvojročnú zmluvu, výšku ktorej oznámi arbitrážna komisia v kanadskom Toronte najneskôr do piatka. Suma by sa mala pohybovať medzi návrhom klubu 6,6 milióna dolárov a návrhom Demitrovho agenta Mika Gillisa 9 miliónov.

"Dres bluesmanov oblečiem na začiatku novej sezóny už na sto percent," vyhlásil po návrate z Toronta dubnický rodák a pokračoval: "Spolu s agentom sme žiadali klub o moju výmenu do iného celku a vedenie malo už päť možností vytrejdovať ma, no rozhodli sa, že zostanem v ich tíme."

Výšku kontraktu by mal hlavný arbiter zverejniť najneskôr do 48 hodín od skončenia vypočúvania oboch strán sporu. Mala by sa však pohybovať medzi 6,6 a 9 miliónmi dolárov. "Môj agent navrhoval sumu 4,5 milióna za rok, naopak generálny manažér a prezident klubu ma ocenili na 3,3 milióna ročne."

Druhý Slovák v tohtoročnej arbitráži z nej nemal až taký dobrý pocit ako hráč Buffala Sabres Miroslav Šatan. "Bolo to asi troška ťažšie. Najskôr som tri hodiny počúval na svoju adresu chvály z úst agenta, potom nasledovali ďalšie tri hodiny kritiky zo strany predstaviteľov klubu," opísal svoje dojmy kľúčový hráč bluesmanov a pokračoval: "Vedenie bralo arbitráž skôr ako biznis a lúčilo sa so mnou s úsmevom. Takýto spor vždy poznačí skôr hráča."

Súvisiace články