Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Demitra znovu oporou v lazarete, Radivojevičovi v góle nezabránili ani stehy

Sportnet|Publikované 30. okt 2003 o 00:00

Len dvaja slovenskí hokejisti sa bodovo presadili v deviatich zápasoch NHL, avšak hneď výraznou mierou. Pri jedinom a zároveň víťaznom góle St.

Louis v zápase s Nashvillom (1:0) asistoval po siedmy raz v sezóne Pavol Demitra, ktorého tréner Joel Quenneville presunul z postu pravého útočníka späť na centra. Najproduktívnejší Slovák po základnej časti minulej sezóny je pri súčasnom "lazarete" svojho tímu skutočnou oporou bluesmanov a v posledných piatich zápasoch má bilanciu tri góly a päť asistencií. Brankár St. Louis Brent Johnson zneškodnil 26 pokusov hostí a zaznamenal pri svojom druhom štarte v sezóne prvý "shutout" od 23. decembra 2002. Víťazný gól domácich dal Scott Mellanby, ktorý debutoval od zranenia rebier a po návrate spôsobil presunutie univerzálneho Demitru na post centra. Necelé tri sekundy pred koncom prvej tretiny využili bluesmani vylúčenie Jasona Yorka a po Demitrovej bekhendovej "poloprihrávke" spoza bránky pretlačil puk medzi betóny brankára Tomáša Vokouna spomínaný Mellanby. "Pavlov pokus nebol presný, ale puk prešiel, vrátil sa pred bránku a narazil do mojej korčule. Vzápätí som s dávkou šťastia dostal puk do bránky," vysvetlil Mellanby. V tíme Nashvillu vyšiel bodovo naprázdno Vladimír Országh, a v drese bluesmanov sa nepresadil Peter Sejna. V druhom stretnutí v rade bodoval krídelník Phoenixu Branko Radivojevič, ktorého vyrovnávajúci gól proti Chicagu (2:2) katapultoval na prvú hviezdu večera. Radivojevič strávil na ľade 19 minút a so siedmimi stehmi nad obočím si do análov pripísal aj plusový bod. Rodák z Piešťan utrpel krvácajúce zranenie v záverečnej tretine, keď ho po štandardnom súboji pri mantineli so Steve McCarthym zasiahol do tváre odrazený puk. "Necelých 14 minút pred koncom prevzal pravý útočník Phoenixu Branko Radivojevič pas na modrej čiare od Sillingera, prekorčuloval obranu hostí a prekonal brankára Thibaulta. Dvadsaťdvaročný Slovák Radivojevič tak ukázal, prečo je tak vysoko hodnotený medzi nádejami NHL. S ľahkosťou preletel obrannou zónou jastrabov, zmietol dvoch obrancov a všetko zakončil náročnou strelou," uviedla zámorská agentúra Ticker. Jastrabi môžu za tretiu remízu v rade ďakovať najmä svojmu brankárovi Jocelynovi Thibaultovi, ktorý v predĺžení zneškodnil gólovú tutovku Slovákovi Ladislavovi Nagyovi. Domáce prostredie nedokázali využiť Buffalo ani Montreal, Sabres prehrou 1:3 s Minnesotou ukončili sériu troch víťazstiev. Útočník Miroslav Šatan, ktorý je zatiaľ až piatym najprodukítnejším hráčom Buffala, si zapísal len mínusový bod a v tabuľke pravdy (+/

Výsledky: BUFFALO - MINNESOTA 1:3 (0:1, 0:1, 1:1), góly: 48. Kalinin (Mair, Taylor) - 18. Walz (Laaksonen, Bombardir), 28. Daigle (Mitchell, Schultz), 43. Brunette (Roche, Bouchard). MONTREAL - BOSTON 0:2 (0:1, 0:1, 0:0), 11. Bergeron (Lapointe, Samsonov), 31. Knuble (Thornton, Murray). NY ISLANDERS - NEW JERSEY 0:4 (0:1, 0:1, 0:2), 18.Friesen (Brylin, White), 22. Pandolfo (Madden, Langenbrunner), 48. Gionta (Eliáš, Gomez), 48. Madden (Pandolfo, Rafalski). CAROLINA - SAN JOSE 3:0 (1:0, 2:0, 0:0),16. Vašíček (O'Neill, Markov), 33. Vašíček (O'Neill, Staal), 37. Vašíček (Markov, O'Neill). NY RANGERS - ANAHEIM 1:3 (0:2, 0:1, 1:0), 57. Kovaľov (Nedvěd) - 10. Ozolinš (Pählsson, Lupul, 15. Havelid (Fiodorov, Čistov), 50. Niedermayer (Fiodorov, Prospal). ST. LOUIS - NASHVILLE 1:0 (1:0, 0:0, 0:0), 20. Mellanby (DEMITRA, Tkachuk). PHOENIX - CHICAGO 2:2 po predĺ. (1:1, 0:1, 1:0 - 0:0), 13. Gratton (Hrdina, Mara), 47. RADIVOJEVIČ (Sillinger, Hulse) - 13. Radulov (Bell, Nieminen), 23. Nieminen (Sullivan, Bell). COLORADO - CALGARY 4:2 (2:0, 1:1, 1:1), 9. Hejduk (Forsberg, Tanguay), 15. Foote (Škoula, Sakic), 33. Cummins (Stephens, Brigley), 60. Blake (Tanguay, Forsberg) - 24. Gelinas (Kobasew, Lydman), 41. Gelinas (Kobasew, Regehr).VANCOUVER - COLUMBUS 6:3 (2:2, 1:1, 3:0), 2. Arvedson (Öhlund, Sopel), 5. Näslund (Bertuzzi, Morrison), 40. Čubarov (Näslund, Bertuzzi), 47. Čubarov (Cooke, Arvedson), 53. Cooke (Morrison, Näslund), 58. Näslund (Morrison, Jovanovski - 7. Výborný (Špaček, Marchant), 10. Sydor (Pirjetä, Knutsen), 50. Nash (Sanderson).