Sobota, 31. júla, 2021Meniny má Ignác

Demitra v St. Louis zostane, v novej sezóne má vraj hrať centra

TASR|9. júl 2001 o 11:41

St. Louis 9. júla (TASR) - Napriek mnohým dohadom a špekuláciám o výmene slovenského hokejového útočníka Pavla Demitru zo St. Louis do iného klubu...

St. Louis 9. júla (TASR) - Napriek mnohým dohadom a špekuláciám o výmene slovenského hokejového útočníka Pavla Demitru zo St. Louis do iného klubu, bude dubnický rodák s najväčšou pravdepodobnosťou obliekať dres s modrou notou aj v šiestej sezóne NHL v poradí. Generálny manažér Blues Larry Pleau na tlačovej konferencii, počas ktorej oficiálne predstavil aj novú akvizíciu bluesmanov Douga Weighta vyhlásil, že s Demitrom prebiehajú rokovania o novej zmluve, pričom v novom ročníku ho možno čaká presun z pravého krídla na post centra druhého útoku.

"S Demitrom i Tkachukom už prebehli úvodné rokovania o novej zmluve. Ako to v prípade takýchto rozhovorov vždy chodí, obe strany sa snažia o to najlepšie," vysvetľoval Pleau a dodal: "V rokovaniach sa ešte bude pokračovať."

Generálny manažér Blues sa vrátil aj k hodnoteniu Demitru v uplynulom play off. "Ľudia vraveli, že sme neboli šťastní z jeho výkonov. Správnejšie však treba povedať, že sme boli nespokojní," vyhlásil Pleau a pokračoval: "Bol na ňom rovnaký tlak ako na Prongerovi, Tkachukovi a iných hráčoch. Do budúceho ročníka našim hráčom celkovo narástli platy a preto aj naše očakávania budú ešte vyššie. Bezpodmienečne chcem vyhrať Stanleyho pohár."

V novom ročníku sa v taktických plánoch bluesmanov počíta, že niektoré z doterajších krídel sa presunú na pozíciu stredného útočníka. "Demitra hral centra v prvej sezóne v našom tíme a má schopnosti na to, aby sa presunul do stredu druhého útoku," predpovedal Pleau.

br ki

Súvisiace články