Utorok, 3. augusta, 2021Meniny má Jerguš

Demitra spokojný s výsledkom arbitráže

TASR|18. aug 2001 o 19:10

Bratislava 18. augusta (TASR) - Slovenský hokejový útočník klubu zámorskej NHL St. Louis Blues Pavol Demitra vyjadril spokojnosť s rozhodnutím arbitrážnej komisie, ktorá mu prisúdila dvojročnú zmluvu v hodnote 7,675 miliónov dolárov

. Demitra zarobí v nasledujúcej sezóne 3,7 milióna, v ročníku 2002/2003 bude výška jeho platu predstavovať čiastku 3,975 miliónov, vedenie St.Louis pre hráča navrhovalo 3,3 miliónov dolárov ročne.

"S výsledkom arbitráže som celkom spokojný. Výška kontraktu sa približuje mojim predstavám, počítal som s dvojročnou zmluvou v hodnote približne osem miliónov dolárov. V každom prípade som však dopadol lepšie ako mnohí európski hokejisti, ktorí sa rozhodnú ísť do arbitrážneho procesu," povedal Demitra, ktorý od 9. septembra absolvuje s tímom St.Louis prípravný kemp v meste Anchorage na Aljaške.

"V najbližších dňoch sa budem pripravovať s Duklou Trenčín, do zámoria by som mal odletieť 5. septembra. Pevne verím, že v novej sezóne sa mi bude dariť a hlavne dúfam, že ma obídu zranenia. Bol by som rád, keby ma tréner dal do jedného útoku s Dougom Weightom, myslím, že by sme mohli spolu vytvoriť údernú dvojicu," dodal Demitra.

Súvisiace články