Utorok, 27. júla, 2021Meniny má Božena

Demitra s dvojročnou zmluvou na 7,65 milióna

Sportnet|20. aug 2001 o 07:07

[b]ST. LOUIS [/b]– Slovenskému útočníkovi klubu hokejovej NHL St. Louis Blues Pavlovi Demitrovi prisúdila v noci na sobotu arbitrážna komisia dvojročnú zmluvu v hodnote 7,65 milióna dolárov. Slovák zarobí v tejto sezóne 3,7 milióna a v ročníku 2002/2003 z


Pavol Demitra v pozornosti novinárov počas nedávneho sústredenia slovenskej hokejovej reprezentácie v Piešťanoch. ŠTARTFOTO – JÁN SÚKUPST. LOUIS – Slovenskému útočníkovi klubu hokejovej NHL St. Louis Blues Pavlovi Demitrovi prisúdila v noci na sobotu arbitrážna komisia dvojročnú zmluvu v hodnote 7,65 milióna dolárov. Slovák zarobí v tejto sezóne 3,7 milióna a v ročníku 2002/2003 zinkasuje 3,975 milióna.

Oproti minulej sezóne sa tak plat Demitrovi zvýšil vyše dvojnásobne, keď jeho minuloročné ohodnotenie predstavovalo 1,8 milióna. V uplynulom ročníku si 26-ročný Slovák pripísal 20 gólov a 25 asistencií v 44 zápasoch, no takmer polovicu sezóny nemohol hrať pre zranenie. „Už je to za nami a to je dôležité. Dostal zmluvu a my sa môžeme venovať iným záležitostiam,“ povedal generálny manažér Blues Larry Pleau. V 323 zápasoch v NHL v kariére zaznamenal Demitra 290 bodov za 122 gólov a 162 asistencií.

Pavol Demitra je s výsledkom arbitráže spokojný: „Výška kontraktu sa približuje k mojim predstavám, počítal som s dvojročnou zmluvou v hodnote približne osem miliónov dolárov. V každom prípade som dopadol lepšie ako mnohí európski hokejisti, ktorí sa rozhodnú ísť do arbitrážneho procesu,“ povedal Demitra, ktorý od 9. septembra absolvuje s tímom St. Louis prípravný kemp v meste Anchorage na Aljaške.

„V najbližších dňoch sa budem pripravovať s Duklou Trenčín, do zámoria by som mal odletieť piateho septembra. Pevne verím, že v novej sezóne sa mi bude dariť a hlavne dúfam, že ma obídu zranenia. Bol by som rád, keby ma tréner dal do jedného útoku s Dougom Weightom, myslím, že by sme mohli spolu vytvoriť údernú dvojicu,“ dodal Demitra. (tasr)

Súvisiace články