Pondelok, 2. augusta, 2021Meniny má Gustáv

Demitra prípravný kemp Blues na Aljaške určite nevynechá

TASR|15. aug 2001 o 12:54

St. Louis 15. augusta (TASR) - Slovenský hokejový útočník Pavol Demitra mal v stredu na programe arbitrážne konanie v kanadskom Toronte ohľadom jeho ...

St. Louis 15. augusta (TASR) - Slovenský hokejový útočník Pavol Demitra mal v stredu na programe arbitrážne konanie v kanadskom Toronte ohľadom jeho nového kontraktu so St. Louis Blues. Už pred vyhlásením výsledku arbitráže generálny manažér Larry Pleau ubezpečil, že kontrakt s 26-ročným krídelníkom bude čoskoro na svete a že Demitra v žiadnom prípade prípravný kemp v aljašskom Anchorage nevymešká pre štrajk.

"Zmluvu určite uzavrieme," vyhlásil Pleau a dodal: "Na Aljaške Demitra chýbať nebude." Vedenie klubu za posledný týždeň rokovalo s Demitrovým agentom Mikom Gillisom trikrát, naposledy v utorok, no bezvýsledne. Blues očakávajú, že Demitrovi budú musieť zaplatiť podstatne viac, ako bol jeho vlaňajší zárobok 1,8 milióna, no uspokojujú ich záruky Gillisa, že hráč nebude pre zmluvu štrajkovať.

Demitra patril v posledných troch sezónach k hlavným oporám tímu, hoci v uplynulom ročníku jeho výkony negatívne ovplyvnili zranenia oka a stehenného svalu. Dubnický rodák sa už dávnejšie vyjadril, že jeho agent sa bude snažiť pre neho získať 4 až 5-miliónový kontrakt za rok.

Prípravný kemp bluesmanov sa v Anchorage začne 9. septembra.

Súvisiace články