Utorok, 27. júla, 2021Meniny má Božena

Demitra, Pálffy a Bondra sa stali voľnými hráčmi

SITA|1. júl 2004 o 11:13

NEW YORK 1. júla (SITA) - Do stredajšej polnoci východoamerického času mali kluby čas ponúknuť hráčom, ktorým končili zmluvy, kvalifikačné kontrakty. Zmluvami navŕšenými o desať percent v porovnaní s ...

NEW YORK 1. júla (SITA) - Do stredajšej polnoci východoamerického času mali kluby čas ponúknuť hráčom, ktorým končili zmluvy, kvalifikačné kontrakty. Zmluvami navŕšenými o desať percent v porovnaní s končiacim sa kontraktom si tam mohli tímy NHL udržať práva na hokejistov, ktorí by sa tak inak stali voľnými hráčmi. Asi najaktívnejším klubom v podpisovaní nových zmlúv bolo Toronto. Maple Leafs sa podarilo udržať štvoricu veteránov Eda Belfoura, Joeho Nieuwendyka, Akiho Berga a Garyho Robertsa. Takmer tri stovky hráčov z viac ako 700 pôsobiacich v NHL bolo v pozícii chránených voľných hráčov. Pravdepodobne najviac hviezd uvoľnili v Los Angeles, keď útočníci Jason Allison, Adam Deadmarsh a Anson Carter nedostali od vedenia Kings kvalifikačné kontrakty a stali sa tak voľnými hráčmi. Allison, ktorý bol pred štyrmi rokmi druhým najproduktívnejším hráčom NHL mal mať po roku bez hokeja zaručený príjem 8 miliónov dolárov, čo sa zdalo "kráľom" priveľa. Ďalšími hviezdami, ktoré sa stali zo stredy na štvrtok voľnými hráčmi sú Alexej Kovaľov, Paul Kariya, John Madden, Michal Nylander, Richard Matvichuk, Alexej Žamnov, Mathieu Schneider, Teemu Selänne, Glen Wesley, Dominik Hašek, Brett Hull, Brendan Shanahan, Steve Yzerman, Chris Osgood, Craig Conroy, Vincent Damphousse, Sean Hill, Alexej Žitnik, Mike Knuble, Glen Murray, Brian Rolston a Eric Lindros.

Zo Slovákov sa ocitli na rovnakej listine krídelník Ottawy Peter Bondra a hviezda Los Angeles Žigmund Pálffy. Pálffy odmietol pred niekoľkými dňami nový trojročný kontrakt na takmer 20 miliónov USD. Bondra nedostal ponuku na kvalifikačnú zmluvu vo výške 4,5 milióna dolárov, vedenie Senators však má záujem dohodnúť sa s ním na novom

Zo zaujímavých hokejistov patriacich medzi lídrov svojich tímov podpísal Vancouver nový kontrakt s dvojicou Matt Cooke a Brent Sopel. Los Angeles získal z Montrealu Stephana Quintala a udržal si Luca Robitailla. Dres Phoenixu bude obliekať aj naďalej Tyson Nash a Boston bude mať vo svojom strede aj naďalej nádejného obrancu Jonathana Girarda. Atlanta si udržala Sergeho Aubina a Anaheim Keitha Carneyho. Ryan Johnson, Dallas Drake a Alexander Chavanov budú pokračovať vo svojej kariére v St. Louis. Otázna je však budúcnosť spojenia Pavol Demitra - St. Louis Blues. Odchovanec dubnického hokeja nedostal ponuku na kvalifikačný kontrakt. Vedenie klubu si ho však chce udržať. Z dvojice hviezd dostal ponuku na kvalifikačný kontrakt vo výške 9,5 milióna dolárov obranca Chris Pronger.

Ponuky na kvalifikačné kontrakty dostali zo slovenských hokejistov obranca L.A. Kings Ľubomír Višňovský, útočník Buffala Milan Bartovič a krídelník Floridy Juraj Kolník. Okrem nich sú medzi hráčmi, ktorí môžu čakať na lepšiu ponuku a pokiaľ nepríde, ostanú vo svojom terajšom mužstve Christian Berglund, Niklas Hagman, Olli Jokinen, Václav Nedorost z Floridy, Jeff Friesen a Viktor Kozlov z New Jersey, Eric Belanger, Joe Corvo, Tomas Zizka z Los Angeles, Dan Cloutier z Vancouveru, Joe Thornton, Andrew Raycroft, Hal Gill, Sergej Gončar a Sergej Samsonov z Bostonu.


pp;mg;xo

Súvisiace články