Piatok, 30. júla, 2021Meniny má Libuša

Demitra dostal ponuku, Turgeon voľným hráčom, Chavanov a Mayers zostanú

TASR|30. jún 2001 o 11:42

St. Louis 30. júna (TASR) - Predstavitelia hokejového klubu NHL St. Louis Blues ponúkli slovenskému útočníkovi Pavlovi Demitrovi zmluvu ...

St. Louis 30. júna (TASR) - Predstavitelia hokejového klubu NHL St. Louis Blues ponúkli slovenskému útočníkovi Pavlovi Demitrovi zmluvu na ďalšie pôsobenie v tíme. Vedenie klubu sa pre tento krok rozhodlo, aby nestratilo po 30. júni na dubnického rodáka práva. Ponuka je preto podľa zámorských médií len základná a za jeden rok by Demitra nemal dostať viac ako vlani, teda 1,8 milióna dolárov.

Reálne sa však počíta, že bluesmani Slováka vymenia za nové posily do iného klubu. Rovnakú ponuku dostal aj Demitrov spoluhráč z druhého útoku Blues Keith Tkachuk. "Nemyslím, že naše mužstvo stojí a padá na ich výkonoch," vyhlásil generálny manažér Larry Pleau a pokračoval: "Od oboch sme v play off očakávali viac."

Podstatne výhodnejšiu ponuku na zmluvu dostal veterán Scott Mellanby, naopak klub sa novom kontrakte nedohodol s najväčšou hviezdou tímu Pierrom Turgeonom a najproduktívnejší hráč uplynulého ročníka (82 bodov) by mal byť od nedele voľným hráčom.

Opčné právo bluesmani využili v prípade ruského obrancu Alexandra Chavanova a pravé krídlo Jamala Mayersa.

Súvisiace články