Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Demitra asistoval v predĺžení, Hossa zaznamenal druhý gól v sezóne

Sportnet|Publikované 16. okt 2002 o 22:00

New York - V siedmich zápasoch zámorskej NHL sa v noci na stredu predstavilo 12 slovenských hokejistov a štyria z nich sa aj bodovo presadili. Marián

Hossa otvoril skóre stretnutia proti Phoenixu, Róbert Švehla asistoval pri dvoch zo štyroch gólov Toronta, Pavol Demitra a Marián Gáborík pomohli svojimi asistenciami k víťazstvám. Svoj prvý duel v NHL odohral v drese Philadelphie Radovan Somík, pre zranenie slabín vynechal zápas Richard Zedník.

V Minnesote si asistenciu pripísal v úvode druhej časti Marián Gáborík, po ktorého presilovkovej prihrávke zvýšil už na 3:0 Bombardir. Obranca Ľubomír Sekeráš si odsedel v prvej tretine dve minúty, počas ktorých strelil gól v oslabení domáci Laaksonen. Obranca hostí Ivan Majeský nebodoval.

Slovenský kanonier Ottawy Marián Hossa si prebral v oblasti pravého vhadzovania puk od Havláta a pohotovo vystrelil. Burke síce jeho strelu vyrazil, no proti golfovému doklepnutiu už bol bezmocný a Hossa druhým gólom v sezóne otvoril gólový účet zápasu. Obranca Zdeno Chára zohrial trestnú lavicu trikrát, hosťujúci Ladislav Nagy raz. Branko Radivojevič ani Radoslav Suchý bodovo do štatistík neprispeli. Obrat St. Louis proti Caroline dokončil v predĺžení fínsky obranca Tom Koivisto, keď prebral prihrávku od Pavla Demitru a strelou od modrej prekonal Kevina Weeksa. Na svoj druhý zápas v NHL nastúpil rakúsky brankár Reinhard Divis a chytil 23 striel Hurricanes. V New Yorku najskôr nevyužil v predĺžení trestné strieľanie ostrovan Brad Isbister, ale body nakoniec zostali doma. Len tri sekundy po jeho nájazde totiž obranca Adrian Aucoin prepálil Čecha Tomáša Vokouna a dal svoj prvý gól v sezóne. V drese predátorov sa bodovo nepresadil Vladimír Országh, na trestnej lavici však strávil šesť minút.

Vo veľkom štýle sa do zostavy Rangers vrátil Pavel Bure, keď do siete Toronta strelil dva góly a raz asistoval. V kvalitných výkonoch pokračuje slovenský obranca Róbert Švehla, ktorý sa podieľal na dvoch presných zásahoch javorových listov. Martinský rodák má v štyroch dueloch v novom pôsobisku na konte štyri asistencie a patrí k najproduktívnejším hráčom tímu. V úvode druhej časti si za narazenie zozadu vyslúžil trest do konca zápasu domáci Eric Lindros. Ronald Petrovický za jazdcov nenastúpil, Richard Lintner má zranené koleno. Ústrednou postavou zápasu v Montreale sa stal útočník Flyers John LeClair, ktorý druhýkrát v kariére strelil štyri góly v jednom stretnutí. Nebezpečný zakončovateľ má proti klubu, s ktorým v roku 1993 vyhral Stanley Cup, neuveriteľnú bilanciu - v 29 zápasoch zaťažil konto Canadiens 28 gólmi a 15 asistenciami. V tieni LeClairovho výkonu absolvoval svoj debut v NHL slovenský krídelník Radovan Somík. V slovensko-českom útoku s Michalom Handzušom a Pavlom Brendlom odohral cez 15 minút a nastupoval aj počas presiloviek a oslabení.

Sumár výsledkov: OTTAWA - PHOENIX 2:1 (0:0, 1:1, 1:0), góly: 25. HOSSA, 55. Alfredsson - 31. Numminen. MINNESOTA - FLORIDA 4:1 (2:0, 1:1, 1:0), 7. Muckalt, 8. Laaksonen, 23. Bombardir (GÁBORÍK), 60. Muckalt - 34. Hagman. ST. LOUIS - CAROLINA 2:1 po predĺžení (0:1, 0:0, 1:0 - 1:0), 44. Chavanov, 64. Koivisto (DEMITRA) - 8. Svoboda. Vylúčení: 4:6 na 2 min, Low (STL), Langdon (CAR) na 5 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0. NY ISLANDERS - NASHVILLE 4:3 po predĺžení (1:2, 1:1, 1:0 - 1:0), 13. Scatchard, 28. Parrish, 46. Jašin, 62. Aucoin - 4. Johansson, 7. Johansson, 21. Skrastinš. DALLAS - EDMONTON 3:0 (2:0, 1:0, 0:0), 3. Boucher, 16. Lehtinen, 33. Lehtinen. NY RANGERS - TORONTO 5:4 (0:1, 3:1, 2:2), 33. Barnaby, 38. Poti, 39. Bure, 47. Bure, 55. Samuelsson - 7. Höglund (ŠVEHLA), 40. Tucker, 54. Kaberle, 56. Antropov (ŠVEHLA). MONTREAL - PHILADELPHIA 2:6 (1:2, 1:2, 0:2), 15. Perreault, 28. Koivu - 9. Recchi, 12. LeClair, 24. LeClair, 37. LeClair, 44. LeClair, 50. Murray.